NEXUS ''The Paradise Complex'' (13.10.2009)


2009 - Avustralya

En sevdiğim albüm sunumu olduğu için bana gelen promo paketten ilk bu albüme yorum yapmayı seçtim en çok ilgimi çektiği için. Kapak tasarımının zerafetinden içeriden güzel bir şeyler çıkacağı belliydi. Albümün herhangi bir yerinde şirket etiketi bulamadım, grubun sitesinde de yok o yüzden bilemedim yazamadım. Böyle bir albüm nasıl olmuş da şirketsiz kalmış bilmiyorum.

Oldukça teknik ve extreme bir müzik ile karşı karşıyayız. Progresif metal dinlemeyeli uzun zaman olmuştu, progresif metal dediysem o kadar da bayık değil, orda kalmayacak tabii ki, oldukça extreme bir sounda sahip, death metal kadar sert. Brutal/scream vokalli dur kalkı bol bir albüm. Dinlerken hah death metal oldu artık diyorum ki birden progresif oluyor. Bir karar kılamadım tarza bir türlü, progresif death metal de diyesim geliyor. Tadından yenmiyor resmen. Dünyanın bir köşesinde çok kaliteli müzik yapan bu adamlar tanınmayı bilinmeyi hak ediyor. Duymuşsunuz da belki. Albümü çok beğendim, çok iyi müzisyenler ve çok iyi bir prodüksiyon. Karşılaşıp tebrik etmek konserde canlı dinleyip kafa sallayamadan öylece bakıp grup elemanlarının nasıl çaldığını izleyip dinlemek isterdim.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 496 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions