NEXUS ''The Paradise Complex'' (13.10.2009)


2009 - Avustralya

En sevdiğim albüm sunumu olduğu için bana gelen promo paketten ilk bu albüme yorum yapmayı seçtim en çok ilgimi çektiği için. Kapak tasarımının zerafetinden içeriden güzel bir şeyler çıkacağı belliydi. Albümün herhangi bir yerinde şirket etiketi bulamadım, grubun sitesinde de yok o yüzden bilemedim yazamadım. Böyle bir albüm nasıl olmuş da şirketsiz kalmış bilmiyorum.

Oldukça teknik ve extreme bir müzik ile karşı karşıyayız. Progresif metal dinlemeyeli uzun zaman olmuştu, progresif metal dediysem o kadar da bayık değil, orda kalmayacak tabii ki, oldukça extreme bir sounda sahip, death metal kadar sert. Brutal/scream vokalli dur kalkı bol bir albüm. Dinlerken hah death metal oldu artık diyorum ki birden progresif oluyor. Bir karar kılamadım tarza bir türlü, progresif death metal de diyesim geliyor. Tadından yenmiyor resmen. Dünyanın bir köşesinde çok kaliteli müzik yapan bu adamlar tanınmayı bilinmeyi hak ediyor. Duymuşsunuz da belki. Albümü çok beğendim, çok iyi müzisyenler ve çok iyi bir prodüksiyon. Karşılaşıp tebrik etmek konserde canlı dinleyip kafa sallayamadan öylece bakıp grup elemanlarının nasıl çaldığını izleyip dinlemek isterdim.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 465 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions