PANTHEON I ''Worlds I Create'' (15.11.2009)


Candlelight Records - 2009 - Norveç

Hastası olduğum gruplara kritik yaparken nasıl ballandırsam bilemiyorum, çok da gaz vermek istemiyorum :) Pantheon I'nın yeni albümü geçtiğimiz yaz piyasaya çıktı, müziğinde eskiden çello ve keman kullanan grup bu kez sadece çello kullanmış. Daha önceki bir kritiğimde de bahsetmişimdir belki grup çello kullanıp sertliğini koruyabiliyor. Çello da black metal riff'i çalarsa bu gelir başımıza, ayrıca pek lezzetli olur.

İlk albümde kemanın doom tadı verdiğini söylemiştim, grup da bundan şikayetçi olsa gerek ki kemandan kurtulmuş. Bu albümde müzik daha agresif, daha koyu black metal, çello depresiflik katmış, içim yana yana dinledim :D Genel olarak Norveç black metali hakim müziğe. Bazı şarkılarda clean vokaller kullanılmış, içesim geldi. Pantheon I'ın depresif şarkılarını çok seviyorum. Her seferinde bir sonraki albümün sabırsızlığını yaşıyorum bu grupta. Yine pek beğendim.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 418 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions