PANTHEON I ''Worlds I Create'' (15.11.2009)


Candlelight Records - 2009 - Norveç

Hastası olduğum gruplara kritik yaparken nasıl ballandırsam bilemiyorum, çok da gaz vermek istemiyorum :) Pantheon I'nın yeni albümü geçtiğimiz yaz piyasaya çıktı, müziğinde eskiden çello ve keman kullanan grup bu kez sadece çello kullanmış. Daha önceki bir kritiğimde de bahsetmişimdir belki grup çello kullanıp sertliğini koruyabiliyor. Çello da black metal riff'i çalarsa bu gelir başımıza, ayrıca pek lezzetli olur.

İlk albümde kemanın doom tadı verdiğini söylemiştim, grup da bundan şikayetçi olsa gerek ki kemandan kurtulmuş. Bu albümde müzik daha agresif, daha koyu black metal, çello depresiflik katmış, içim yana yana dinledim :D Genel olarak Norveç black metali hakim müziğe. Bazı şarkılarda clean vokaller kullanılmış, içesim geldi. Pantheon I'ın depresif şarkılarını çok seviyorum. Her seferinde bir sonraki albümün sabırsızlığını yaşıyorum bu grupta. Yine pek beğendim.

9/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions