KATAPLEXIA ''Supreme Authority'' (24.11.2009)


Xtreem Music - 2008 - Finlandiya

Finlandiyalı grup Kataplexia'nın müziği ile bir önceki albümleri ile tanıştım, yine Xtreem Music'ten gelenler arasında dinlemiştim, bu albüm biraz geç ulaştı elime ama yine de kritik yapmak istedim çünkü şu an hayranı olduğum grupların, sürekli dinlediklerimin arasında ilk söylediklerim içinde "Catastrophic Scenes" albümünden beri Kataplexia da geliyor. Grup, vokali aynı zamanda davul çaldığı için konserlerde session davulcu ile çalışıyor ama yine albümde 3 kişi devam etmiş yola.

Grup yine, belki de kendinden beklenen Avrupa death metalinden uzak, bir o kadar daha çok haz ettiğim Amerikan brutal death metali ile karşımızda, katliamın tüm sorumlusu brutal riffler,bazen hızlı, bazen yavaş, bol blast beatli davullar ve gore, sapık sözlü guttural vokaller. Yer yer slam olan riffler cinayetin işlendiği, sapkınlığın baş gösterdiği an gibi. Kataplexia gibi grupların yaptıkları müzik her zaman bana katliam gibi gelmiştir, brutal death metalin tadı böyle çıkıyor bende.. Sözlerinin anlamını müziğin ruhuna aktarabiliyorlar, çok başarılı. Death metal canavarlarının ağzına layık bir albüm.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 436 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions