KATAPLEXIA ''Supreme Authority'' (24.11.2009)


Xtreem Music - 2008 - Finlandiya

Finlandiyalı grup Kataplexia'nın müziği ile bir önceki albümleri ile tanıştım, yine Xtreem Music'ten gelenler arasında dinlemiştim, bu albüm biraz geç ulaştı elime ama yine de kritik yapmak istedim çünkü şu an hayranı olduğum grupların, sürekli dinlediklerimin arasında ilk söylediklerim içinde "Catastrophic Scenes" albümünden beri Kataplexia da geliyor. Grup, vokali aynı zamanda davul çaldığı için konserlerde session davulcu ile çalışıyor ama yine albümde 3 kişi devam etmiş yola.

Grup yine, belki de kendinden beklenen Avrupa death metalinden uzak, bir o kadar daha çok haz ettiğim Amerikan brutal death metali ile karşımızda, katliamın tüm sorumlusu brutal riffler,bazen hızlı, bazen yavaş, bol blast beatli davullar ve gore, sapık sözlü guttural vokaller. Yer yer slam olan riffler cinayetin işlendiği, sapkınlığın baş gösterdiği an gibi. Kataplexia gibi grupların yaptıkları müzik her zaman bana katliam gibi gelmiştir, brutal death metalin tadı böyle çıkıyor bende.. Sözlerinin anlamını müziğin ruhuna aktarabiliyorlar, çok başarılı. Death metal canavarlarının ağzına layık bir albüm.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 472 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions