IGNIVOMOUS ''Death Transmutation'' (02.12.2009)


Nuclear War Now! Productions - 2009 - Avusturalya

Bu kritiğimde "Ignivomous" grubunun "Death Transmutation" albümünü ele alacağım. Grup old school death metalden etkilenmiş. Immolation, Incantation, Morbid Angel, Entombed, Dismember vb karanlık death metal icra eden kim varsa grubun ilgi alanı olmuş. Davullar ilk dinlediğimde Morbid Angel ve Incantation'u anımsattı bana. Davulcu kişi çoğunlukla aşırı gaz bi şekilde blast gidiyor. Davul tonlamaları iyi ayarlanmış. O klasik death metaldeki tonlara nerdeyse birebir uyuyor. Genelde o eski karanlık atak death metal yapısında ilerlesede ara ara müzik yavaşlıyor ve iyice ağırlaşıyor. Davulcuda haliyle zaman zaman iyice yavaşlıyor. Fakat bu yavaşlamanın acısınıda müziğin hızlandığı bölümlerde gazlanarak çıkarıyor.

Gitarlar hakkında çok birşey söylemeye gerek yok. Klasik death metal rifflerinden oluşuyor. Old school death metal çalacaz demişler ve dedikleri şeyide yapmışlar.
Vokalistin vokali Incantation'un son 2 albümde vokallik yapan John McEntee'i anımsattı biraz bana. Lakin birazda kendine has bir vokali var. Vokalist genel anlamıyla klasik old school death metal growllarını yapıyor.

Söz konsepti olarak karanlık,ağrı,ökültizm gibi temalar işlenmiş ki old school death metal yapmaya uğraşan bir grup için klasik konseptir.
Albüm kapağının çizeri hakkında bilgiye ulaşamadım. Fakat albüm kapağında suratı olmayan kişiler gothic bir kilise benzeri bir yere toplanmış ve bir ayın yapacaklarmış gibi hava estiriyor.

Vokal,müzik,albüm kapağı,konsept göz önüne alındığında 10 üzerinden 7 alırlar.

7/10

Yazar: thegutturalbender
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 421 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions