IGNIVOMOUS ''Death Transmutation'' (02.12.2009)


Nuclear War Now! Productions - 2009 - Avusturalya

Bu kritiğimde "Ignivomous" grubunun "Death Transmutation" albümünü ele alacağım. Grup old school death metalden etkilenmiş. Immolation, Incantation, Morbid Angel, Entombed, Dismember vb karanlık death metal icra eden kim varsa grubun ilgi alanı olmuş. Davullar ilk dinlediğimde Morbid Angel ve Incantation'u anımsattı bana. Davulcu kişi çoğunlukla aşırı gaz bi şekilde blast gidiyor. Davul tonlamaları iyi ayarlanmış. O klasik death metaldeki tonlara nerdeyse birebir uyuyor. Genelde o eski karanlık atak death metal yapısında ilerlesede ara ara müzik yavaşlıyor ve iyice ağırlaşıyor. Davulcuda haliyle zaman zaman iyice yavaşlıyor. Fakat bu yavaşlamanın acısınıda müziğin hızlandığı bölümlerde gazlanarak çıkarıyor.

Gitarlar hakkında çok birşey söylemeye gerek yok. Klasik death metal rifflerinden oluşuyor. Old school death metal çalacaz demişler ve dedikleri şeyide yapmışlar.
Vokalistin vokali Incantation'un son 2 albümde vokallik yapan John McEntee'i anımsattı biraz bana. Lakin birazda kendine has bir vokali var. Vokalist genel anlamıyla klasik old school death metal growllarını yapıyor.

Söz konsepti olarak karanlık,ağrı,ökültizm gibi temalar işlenmiş ki old school death metal yapmaya uğraşan bir grup için klasik konseptir.
Albüm kapağının çizeri hakkında bilgiye ulaşamadım. Fakat albüm kapağında suratı olmayan kişiler gothic bir kilise benzeri bir yere toplanmış ve bir ayın yapacaklarmış gibi hava estiriyor.

Vokal,müzik,albüm kapağı,konsept göz önüne alındığında 10 üzerinden 7 alırlar.

7/10

Yazar: thegutturalbender
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 389 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions