AVULSED ''Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)'' (02.12.2009)


Xtreem Music - 2009 - İspanya

Bu kritiğimde "Avulsed" grubunun "Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)" albümünü ele alacağım. Bilindiği gibi Avulsed Dave Rotten liderliğinde old school brutal death metal denilen işi icra ediyor. Bu albümde de davulcu zaman zamann blast, zaman zaman çift kroslarla yıkım halinde çalmış. Kısacası bu albümde de klasik avulsed davulları var. Genelde avulsed albümlerinde klasik gaz old school death metalinin üstüne rotten'in guttural vokalleri döşenirdi.

Gitaristler yine daha önceki avulsed albümlerinde olduğu gibi riffler yazmışlar ve o şekilde çalmışlar. Fakat bu albümde bana göre biraz daha farklı bir işe uğraşmışlar. Bu albümüde diğer albümlerden farklı olarak daha bir melodik işlere uğraşmışlar. Albümün eski avulsed albümlerinden temel farkı sanırım melodilere daha çok ağırlık vermeleri olmuş. Melodik işlere uğraşmış dediğime bakarak melodik death metal yapmışlar gibi bir çıkarım yapılmasın sakın. Albüm melodik death metal albümü değil. Fakat gitaristler klasik avulsed rifflerine melodik işler eklemişler denilebilir.
Kısaca gitaristler daha değişik işlere girişmişler. İlginç atraksiyonlar, atmosferi biraz karanlıklaştırma çabaları vs gözden kaçmıyor.

Vokalist Dave Rotten yine her albümdeki gibi yapmış vokalini. Zaman zaman brutal vokaller ya da growller, zaman zaman guttural vokal yani grunts veya gurgle dedikleri işleri uygulamış. Dave Rotten bu albümde de bilindik leş vokallerini yapmış.

Söz konsepti her zamanki gibi Death, Gore, Mutilation, Sex, Perversion gibi işlerden oluşmakta. Dave Rotten yine kafasındaki leş hikayelerini anlatıyor. Albüm kapağnı myspace adresinde yazılana göre Mike Hrubovcak çizmiş. Bu çizer Grave, Monstrosity, Cattle Decapitation, Mortician, XXX Maniak gibi grupların albüm kapaklarınıda çizmiş. Albüm kapağında üzerine pentagram çizilmiş bir kadın var. Kadın kanlar içinde her tarafı kesilmiş. Bağırsaklarında da çarmıha gerilmiş isa ters haç şeklinde duruyor. Dave Rotten kafasındaki leş işleri hem albümde anlatmış hem de Mike Hrubovcak kişisine çizdirmiş.

Müzik,vokal,söz konsepti,albüm kapağı göz önüne alındığında 10 üzerinden 8.5 alırlar.

8.5/10

Yazar: thegutturalbender
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 404 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions