LIQUID GRAVEYARD ''On Evil Days'' (03.12.2009)


My Kingdom Music - 2009 - İspanya

''On Evil Days'' 2006'da kurulmuş olan İspanyalı grubumuz Liquid Graveyard'ın ilk albümü.

Kendilerine 3 yıl vermeleri karşılığında pek te güzel bir iş çıkaramamış olduklarını düşünüyorum. Dinlemeden önce bi' hayli heyecanlanmıştım.Opeth,Novembre ya da Quo Vadis gibi bişey beklediğimden zannedersem ama yanıldığımın farkına varmam uzun zaman almadı. Sürekli aynı tonlarda ve sanki parçalar,gitarlar,vokal hep aynı düzlemde gibi ve bu da insanı sıkmaya başlıyor bi yerden sonra.

Death/progressive esintileri var elbette fakat tümüyle sağlam bir kanıtı değil bu albüm. Belki de ben Nightwish/Within Temptation veyahut Epica gibi soprano vokal hatunları ve gotik öğeleri bir türlü sevemediğim için(ki bu albümde bolca var) böyle bir hissiyata kapılmış olabilirim. Fakat deathseverler için de pek uygun bir seçenek olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Senfonik değil,death altyapısına sahip (yanlış anlaşılmasın) ama gerçekten bunaltıyor,sus kadın diye bağırasın geliyor adeta. Umduğumun çok çok altında bir müzikalite ve konsept açısından da gayet sıradanlar. Bir sonraki albümlerinde umarım daha güçlü bir sound yakalarlar.

5/10

Yazar: Cassiopeia

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions