LIQUID GRAVEYARD ''On Evil Days'' (03.12.2009)


My Kingdom Music - 2009 - İspanya

''On Evil Days'' 2006'da kurulmuş olan İspanyalı grubumuz Liquid Graveyard'ın ilk albümü.

Kendilerine 3 yıl vermeleri karşılığında pek te güzel bir iş çıkaramamış olduklarını düşünüyorum. Dinlemeden önce bi' hayli heyecanlanmıştım.Opeth,Novembre ya da Quo Vadis gibi bişey beklediğimden zannedersem ama yanıldığımın farkına varmam uzun zaman almadı. Sürekli aynı tonlarda ve sanki parçalar,gitarlar,vokal hep aynı düzlemde gibi ve bu da insanı sıkmaya başlıyor bi yerden sonra.

Death/progressive esintileri var elbette fakat tümüyle sağlam bir kanıtı değil bu albüm. Belki de ben Nightwish/Within Temptation veyahut Epica gibi soprano vokal hatunları ve gotik öğeleri bir türlü sevemediğim için(ki bu albümde bolca var) böyle bir hissiyata kapılmış olabilirim. Fakat deathseverler için de pek uygun bir seçenek olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Senfonik değil,death altyapısına sahip (yanlış anlaşılmasın) ama gerçekten bunaltıyor,sus kadın diye bağırasın geliyor adeta. Umduğumun çok çok altında bir müzikalite ve konsept açısından da gayet sıradanlar. Bir sonraki albümlerinde umarım daha güçlü bir sound yakalarlar.

5/10

Yazar: Cassiopeia
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 429 oy)


 
POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions