DIKTAT ''II'' (03.12.2009)


2009 - Fransa

Fransız Brutal Death Metal grubu Diktat 1997'de kurulmuş ve ilk ürününü 2000 yılında demo olarak vermiş. 8 yıl sonrasında 2008 yılında "II" isimli demosunu piyasaya sürmüş, çok üretken bir grup değil yada üretmemeleri için çeşitli sebepler var sanırım.

Demonun kaydı ortalama kalitede ve prodüksiyonu da fena değil, brutal death metal için daha güçlü bir sounda ihtiyaç duyuyorum. Grup tarz olarak daha çok Avrupa usulü brutal death metal icra ediyor, ama malum death metal, Florida etkileri kısmen hissedilmiyor değil. Albümde kullanılan solo gitar tonu ilgimi çekti, biraz alakasız gibi dursa da lezzet katıyor. Tamamen prodüksiyonun altında kalmış bir albüm, yer yer brutal yer yer guttural olan vokalin ses seviyesi yetersiz, güzelim teknik ve aksak gitar riffleri neredeyse kayboluyor, belki gitar için daha sert bir ton seçilse daha iyi olabilirdi. Şarkıların hızına diyecek yok, seri bir şekilde gerçekleşen katliam gibi. Besteler gayet kaliteli ve yeterli. Albümde "Attrition" adlı şarkı favorim. Bu tarz soundu seven dinleyiciler var ama ben grubun bir sonraki ürününün daha sağlam bir kayıt ve prodüksüyon ile gelmesini umuyorum.

6.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 399 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions