GRIMNESS 69 ''Ill Heaven Hells'' (14.12.2009)


Xtreem Music - 2009 - İtalya

2001 yılında İtalya'da kurulmuş olan Grimness 69,ikinci albümleri "Ill Heaven Hells" ile güzel bir gelişme sağlamışlar açıkçası. 3 Splitten ve ilk albümlerinden sonra daha da oturmuş bir tarz sergilediklerini söyleyebilirim..Daha hararetli ve dinlenebilitesi daha yüksek bir albüm.

Vokaller biri tam brutal diğeri ise pig shifter olmak üzere 2'ye ayrılıyor. Zaten vokal abimizin nacizane rumuzu da Lord Nuclear Ripped Pig. Gitarlar ve davullar hızlı ve ritmli. Tekdüze değiller kesinlikle. İçten müzisyenler bunu müziklerine de yansıtmışlar. Ne yapmak istiyorlarsa onu yapmışlar ve başarmışlar özgün olmayı.

Death/Grind tarzda artık sağlam bi müzikal altyapı oluşturdukları zaten dinleyince kendini belli ediyor. Basit bir underground grup olmaktan çıkıp yerlerini bilindik,sevildik bir Grind gruba bırakıyorlar.

Soundları gerçekten sert,sözler kışkırtıcı,isyankar ve biraz klişe olmakla beraber o alıştığımız erotik öğeleri bu albümde pek bulamayacağınızı söyleyebilirim =) Daha çok dünyaya,Tanrı'ya,insanlara karşı bi duruş sözkonusu ve tabii hiççilik(Nihilism) ile bunu tamamlıyorlar.Kaos,şiddet,kan hat safhada!

Grimness 69 kendi içinde özel bir grup aslında. Sizi neye inanmanız gerektiğini öğretmiyorlar sadece biz buyuz diyorlar. Sertlikleriyle ve başkaldırışlarıyla tam bir öncü olma yolunda güzel adımlar atıyorlar.Bundan sonraki albümlerini açıkçası merakla beklemekteyim. İleride adlarını duyduğumuzda sevineceğimiz gruplardan olacaklarına inanıyorum.Dinlemediyseniz bi kulak verin derim,seveceksiniz.

8/10

Yazar: Cassiopeia
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 448 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions