ANAAL NATHRAKH ''In the Constellation of the Black Widow'' (27.12.2009)


Candlelight Records - 2009 - İngiltere

“In the Constellation of the Black Widow” kritiğini okumaya başlamadan önce eğer Anaal Nathrakh dinlemiş biriyseniz bu kritiği okumanıza gerek yok çünkü Anaal Nathrakh yine kendine düşeni yapmış. Yok dinlememiş biriyseniz de çok şey kaybetmiş birisiniz.

Başta iki İngiliz beyefendisinin raw black metal olarak başlattığı Anaal Nathrakh’ın tarzı konusunda ne desem yalan olur. Şimdi black/thrash desem “hadi lan” dersiniz gore/grind desem “bi yürü git lan” dersiniz. Ama böle en yakın tabirle ne biliyim black/death veya black/grindcore denebilir tarzları için. Soundları konusunda mükemmel bir özgünlükleri var ve bu soundlarını tüm albümlerinde en iyi şekilde göstermişler.

“In the Constellation of the Black Widow” için öncelikle vokallerden bahsedeyim. Öncelikle içinizdeki şiddet duygusunu kabartacak böle sizi coşturacak bir scream vokal düşünün daha sonra bu vokallere gayet sakin ve temiz bir clean vokal ekleyin durmayın aralara da kaliteli diyebileceğiniz brutal vokaller katın. Tasvir edemediniz mi? Olmaz öyle şey mi? Dinleyin ve emin olun bana hak vereceksiniz. Tek tek gitarlar veya davul hakkında konuşmak çok uzun ve sıkıcı olur ama gitarlar ve davullar için şunu söyleyebilirim ki Anaal Nathrakh her albümünde olduğu gibi bu albümünde de kaotizmin sınırlarını zorlamış. Davullarda ve gitarlarda bir Napalm Death havası var. Çok efekt kullanan grup, efektleri böyle “her şeyimiz efekt” tadında değil de “buraya da bu güzel olmuş” tadında kullanmış.

Anaal Nathrakh dinlemediyseniz (ki burada bunu söylemem ilk cümleyle güzel bir tat yakaladı) öncelikle 2006 yılındaki “Eschaton”u daha sonra da 2007 yılındaki “Hell is Empty, and All the Devils are Here”i öneririm ama bu albüme de göz atmak kesinlikle gerekir.

7/10

Yazar: Dark Bard
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 520 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions