NECRONOMICON ''Revenge Of The Beast'' (02.01.2010)


Xtreem Music - 2008 - Almanya

Hepimizin hayatında thrash metalin olduğu bir dönem olmuştur. Her sabah kalkıp yumruğunu sıkarak dünyaya, yakalaşan ölüme ve savaşa haykırışın başladığı zaman, 80’ler, ise hala unutulmazlardandır. Thrash metalin hakimiyetinin sağlandığı 80’lerde süren soğuk savaşlar, gelişmekte olan toplumun getirdiği teknolojik yıkımlar, politik dünyanın olumsuz etkileri müziğe yeni bir yön getirmişti. Yerleştirilmeye çalışılan nükleer gücün ayrıca getirisi olan ölümü temsil eden kurukafa ve iskelet figürlerinin oluşmasıyla da toplum artık çürümekte olan ölümün kokusunu alabiliyordu ancak ‘başkaldırıyı’ inkar edenler durumu çıkmaza sokmaktaydı. Başkaldırının en güçlü taşlarından biri olan thrash metal böylece müzik dünyasında yerini aldı.

Kreator, Destruction ve Sodom gibi haykırışı sağlamlaştıran ilk alman thrash gruplarıyla birlikte doğan Necronomicon 27 yıldır dostlarıyla başkaldırıyı sürdürmekte!! 1983’te kurulan grup bir türlü anlaşamadığı Gama Records, D&S, Remedy Records gibi plak şirketleri yüzünden zorluklar çekse de sonunda Xtreem Music’ le anlaşarak 6. albümleriyle bizlere ulaştılar. 25.yıllarının anısına yeni albüm ‘Revenge Of The Beast’ iki şekilde piyasaya sürüldü. 1000 kopyayla iki cdlik, 1.bölüm hayranları için 80’lerin tarzında daha kaba ve vahşi olarak Oli Noack tarafından, 2.bölüm ise Achim Köhler tarafından düzgün ve güçlü olarak mixlenmiş. Grubun genel tarihinde göze çarpan sürekli bass gitardaki değişiklik ise 1996’da grupla çalışmış olan Alexander Heil’ la sağlamlaştırılmış.

Gizemli dünyalardan şiddet ve saldırganlık dolu albüm tam olarak o eski özlediğimiz oldschool thrash’ini hatırlatır türden. Çift gitar ve davul uyumu, anlaşılır melodik yapı, düz ve agresif vokallerle başarılı bir albüm. Freddy’nin sesi ise hala çok güçlü, ‘On Pain Of Death’te size thrash’in ağırlığını hissettirebilirken, ‘One Universe’ gibi parçalarda tüylerinizi ürpertebiliyor. Genel olarak bakıldığında gayet başarılı bir çalışma. Thrash metal sevenler kaçırmamalı.

8/10

Yazar: Liova
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 456 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions