SIX FEET UNDER ''Graveyard Classics 3'' (18.01.2010)


Metal Blade Records - 2010 - ABD

Grup bilindiği gibi Death/Groove denilen türü yapmakta. Lakin bu albümde "Ustalara Saygı" olayına el atıldığı için durum değişmekte.Albümde Sırasıyla Mercyful Fate,Anvil,Metallica,Slayer,Bachman Turner Overdrive,Van Halen,Exciter,Twisted Sister,Ramones,Prong coverları bulunmakta.

Genel anlamıyla Punktan Hardrocka, Hardrocktan Heavy Metale, Heavy Metalden Thrash Metale türlü türlü cover yapılmış. Şarkıları tek tek ele almayacağım. Lakin genel olarak şu denilebilir.

Davulcu ve gitarcı orjinallerine uygun bir gitar tonuyla çalmışlar. Gitar tonları özellikle çok iyi ayarlanmış. Vokale gelince Chris Barnes yine guttural vokal işlerine sarmış diyebilirim. Cannibal Corpsedeki "Zero The Hero" coverındaki ruh hali aklına gelmiş olacak ki böyle büyük grupları coverlarken vokaline extra abanmış. Uğultulu bir guttural vokal yapmış. Gayet derin guttural ve brutal vokal yapıyor. Ayrıca şarkıları orjinaline uygun bir şekilde okuyor ki her kişinin yapabileceği bir şey değildir. Anlaşılan o ki gayet sıkı bir şekilde uğraşmış. Kayıt her zamanki gibi temiz bir kayıt. Zaten temiz olmaması şaşırtırdı. Temiz ve net bir kayıt olmuş.

Albüm kapağında kafa tası ortaya çıkmış bir melek benzeri bir şey var. Daha genel anlamıyla kanatları olan bir iskelet var. Melek cesedi de denilebilir. Sade fakat vurucu bir kapak olmuş.

Özellikle derinden guttural ve brutal vokaller, kayıt, albüm kapağı ve yapılan coverlar göz önüne alındığında 10 üzerinden 9'luk bir iş olmuş. Barnes amcadan graveyard classics 4'ü bekliyorum. Böyle klasikleri Barnes yorumuyla dinlemek bi ayrı güzel.

9/10

Yazar: thegutturalbender
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 433 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions