SIX FEET UNDER ''Graveyard Classics 3'' (18.01.2010)


Metal Blade Records - 2010 - ABD

Grup bilindiği gibi Death/Groove denilen türü yapmakta. Lakin bu albümde "Ustalara Saygı" olayına el atıldığı için durum değişmekte.Albümde Sırasıyla Mercyful Fate,Anvil,Metallica,Slayer,Bachman Turner Overdrive,Van Halen,Exciter,Twisted Sister,Ramones,Prong coverları bulunmakta.

Genel anlamıyla Punktan Hardrocka, Hardrocktan Heavy Metale, Heavy Metalden Thrash Metale türlü türlü cover yapılmış. Şarkıları tek tek ele almayacağım. Lakin genel olarak şu denilebilir.

Davulcu ve gitarcı orjinallerine uygun bir gitar tonuyla çalmışlar. Gitar tonları özellikle çok iyi ayarlanmış. Vokale gelince Chris Barnes yine guttural vokal işlerine sarmış diyebilirim. Cannibal Corpsedeki "Zero The Hero" coverındaki ruh hali aklına gelmiş olacak ki böyle büyük grupları coverlarken vokaline extra abanmış. Uğultulu bir guttural vokal yapmış. Gayet derin guttural ve brutal vokal yapıyor. Ayrıca şarkıları orjinaline uygun bir şekilde okuyor ki her kişinin yapabileceği bir şey değildir. Anlaşılan o ki gayet sıkı bir şekilde uğraşmış. Kayıt her zamanki gibi temiz bir kayıt. Zaten temiz olmaması şaşırtırdı. Temiz ve net bir kayıt olmuş.

Albüm kapağında kafa tası ortaya çıkmış bir melek benzeri bir şey var. Daha genel anlamıyla kanatları olan bir iskelet var. Melek cesedi de denilebilir. Sade fakat vurucu bir kapak olmuş.

Özellikle derinden guttural ve brutal vokaller, kayıt, albüm kapağı ve yapılan coverlar göz önüne alındığında 10 üzerinden 9'luk bir iş olmuş. Barnes amcadan graveyard classics 4'ü bekliyorum. Böyle klasikleri Barnes yorumuyla dinlemek bi ayrı güzel.

9/10

Yazar: thegutturalbender
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 476 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions