BE'LAKOR ''Stone's Reach'' (21.01.2010)


Prime Cuts Music - 2009 - Avustralya

İşte yine dudak uçuklatan güzellikte bir Melodik Death grubu daha bizlerle.Avustralyalı grup Be'lakor henüz yeni sayılabilecek gruplardan fakat çıkışlarını gayet başarılı bulduğum gruplardan kendileri. 2. albümleri Stone's Reach bir süre daha bizlerle olmaları gerektiğini kanıtlıyor.

Opeth,Forest Of Shadows özellikle de Novembre'den esinlendikleri bir gerçek ama vokalleri ve sözlerindeki içerikleri biraz daha farklı.Doğa,tanrı,paganizmi içinde barındıran sözler her zaman karşılaştığımız türden değil ama gruba çok yakıştığını söylemeden geçemem. Dinlendirici,hüzünlü ama sertliklerini de bir zaman sonra gösterme ihtiyacı duyan bir sound’a sahipler. Melodiler iç gıcıklayıcı,akustik başlayıp devamını çok güzel bir soloyla getirebiliyorlar.Birden ne olduğunuzu şaşırabiliyorsunuz. Brutal vokali çok iyi oturtmayı başarabilmişler müziklerine,insan arada bir Clean vokal arasa da açığı sound’larının güzelliğiyle kapatabilmenizi sağlıyorlar.

Melodik Death severlerine ilaç gibi geleceğine inanıyorum bu albümün.Bir süre sonra Be'lakor dendiğinde herkes bir Dark Tranquillity denmiş gibi mutlu olacak ve sağlam dinleyici kitlesine ulaşacaklar.Şimdilik ise tanınma safhasındalar.Umarım bu tarzı korurlar ve bundan 5 yıl sonra da oturup dinleyebileceğimiz bir Melodik Death babası olurlar.

9/10

Yazar: Cassiopeia
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 480 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions