LAMENTS OF SILENCE ''Restart Your Mind'' (22.01.2010)


My Kingdom Music - 2010 - İspanya

İspanyol grup Laments of Silence 1995 yılında kurulmuş, fazla üretken bir grup değil yada imkansızlıkların gruplarından sanırım. Bir demo ve EP sonrası ilk albümü olan bu albümü Şubat ayında yayınlayacak.

Grubun sound'una bakılacak olursa death metal kadar sert fakat müzikte kullanılan klavyeler olsun, brutal vokallerin yanı sıra kullanılan clean vokaller olsun beni gothic metal demeye itiyor, keza beste yapısı da öyle. Şimdilerde modern death yada avantgarde death metal vs. isimler de takılıyor böyle şeylere. Bana sorulacak olursa death metal demeyi pek tercih etmiyorum, bunun yanı sıra gothic metalden biraz fazlası, umarım haksızlık etmiyorumdur.

Bu tarzda fazla grup dinlemediğimden örnek verecek net bir isim bulamıyorum, benzerleri ile pek örtüştüremediğim için yanlış anlaşılmalar olmasını istemiyorum. Belki bir dönem Crematory'sine benzetilebilir. Sonuç olarak güzel bir albüm olmuş, dinlemeye değer.

7/10

Yazar: Goremented

 
Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions