LAMENTS OF SILENCE ''Restart Your Mind'' (22.01.2010)


My Kingdom Music - 2010 - İspanya

İspanyol grup Laments of Silence 1995 yılında kurulmuş, fazla üretken bir grup değil yada imkansızlıkların gruplarından sanırım. Bir demo ve EP sonrası ilk albümü olan bu albümü Şubat ayında yayınlayacak.

Grubun sound'una bakılacak olursa death metal kadar sert fakat müzikte kullanılan klavyeler olsun, brutal vokallerin yanı sıra kullanılan clean vokaller olsun beni gothic metal demeye itiyor, keza beste yapısı da öyle. Şimdilerde modern death yada avantgarde death metal vs. isimler de takılıyor böyle şeylere. Bana sorulacak olursa death metal demeyi pek tercih etmiyorum, bunun yanı sıra gothic metalden biraz fazlası, umarım haksızlık etmiyorumdur.

Bu tarzda fazla grup dinlemediğimden örnek verecek net bir isim bulamıyorum, benzerleri ile pek örtüştüremediğim için yanlış anlaşılmalar olmasını istemiyorum. Belki bir dönem Crematory'sine benzetilebilir. Sonuç olarak güzel bir albüm olmuş, dinlemeye değer.

7/10

Yazar: Goremented

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions