NERVECELL ''Preaching Venom'' (22.01.2010)


Lifeforce Records - 2009 - Dubai

Albümü ilk dinlemeye başladığımda grubun nereli olduğuna bakmamıştım bir Avrupa ülkesi yada Amerika eyaleti beklerken bilgi sayfasına baktığımda Dubai gördüm ve şok oldum, bu benim Dubai'den dinlediğim ilk death metal grubu ki bazı kaynaklarda Dubai'nin ilk death metal grubu yazıyor. Bunun yanı sıra grubun elemanlarının hiç biri Dubaili değil. Ürdün Lübnan ve Avustralyalı elemanlardan oluşuyor. 2000 yılında kurulan grubun bir demo ve EP sonrası ilk albümü bu, bir ilk albüm için fazlası ile profesyonel olmuş.

Dubai denince sakın oryantal ezgiler beklemeyin! Bolca katil ruhlu riffler duymak mümkün. Death metalin yanı sıra thrash metal etkileri mevcut. Grubun tarzı mid tempo riffleri ve bilindik death metal davulları, brutal vokalleri ile Morbid Angel, Krisiun gibi gruplara benzetilebilir. Kayıt ve prodüksiyon olarak da kusur bulamıyorum, gayet yeterli ve kaliteli bir death metal yapıtı olmuş.

8.5/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions