NERVECELL ''Preaching Venom'' (22.01.2010)


Lifeforce Records - 2009 - Dubai

Albümü ilk dinlemeye başladığımda grubun nereli olduğuna bakmamıştım bir Avrupa ülkesi yada Amerika eyaleti beklerken bilgi sayfasına baktığımda Dubai gördüm ve şok oldum, bu benim Dubai'den dinlediğim ilk death metal grubu ki bazı kaynaklarda Dubai'nin ilk death metal grubu yazıyor. Bunun yanı sıra grubun elemanlarının hiç biri Dubaili değil. Ürdün Lübnan ve Avustralyalı elemanlardan oluşuyor. 2000 yılında kurulan grubun bir demo ve EP sonrası ilk albümü bu, bir ilk albüm için fazlası ile profesyonel olmuş.

Dubai denince sakın oryantal ezgiler beklemeyin! Bolca katil ruhlu riffler duymak mümkün. Death metalin yanı sıra thrash metal etkileri mevcut. Grubun tarzı mid tempo riffleri ve bilindik death metal davulları, brutal vokalleri ile Morbid Angel, Krisiun gibi gruplara benzetilebilir. Kayıt ve prodüksiyon olarak da kusur bulamıyorum, gayet yeterli ve kaliteli bir death metal yapıtı olmuş.

8.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 433 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions