DAGOR DAGORATH ''Yetzer Ha'Ra'' (25.01.2010)


More Hate Productions/Twilight Vertrieb - 2009 - İsrail

İsrailli melodic black metal grubu Dagor Dagorath'ın "Times of Distress" adlı demosu geçtiğimiz günlerde grup tarafından internete verildi,indirip dinlemiştim, karşılaştırma fırsatı doğdu bu sayede. Bu gün, geçtiğimiz günlerde çıkan yeni albümü elime ulaştı, "Yetzer Ha'Ra" grubun ilk albümü niteliğini taşıyor.

Yetzer Ha'Ra ilgi çekici bir isim, İbranice kötülüğe meyil anlamına geliyormuş. "Times of Distress" ile "Yetzer Ha'Ra" arasında 4 yılda değişen bazı şeyler var, grup daha kaliteli işler yapmayı başarmış. Albüm kayıt ve prodüksiyon olarak sorunsuz olmuş. Demoyu sevmemiştim, albüm hoşuma gitti.

Grubun tarzı hala melodik black metal, eskiden o pek sevilen(!) laylaylom, oynak diye tasvir edebileceğim klavye partileri mevcutken şu an atmosfere daha uygun klavyeler kullanılmış, açıkçası daha iyi olmuş. Hoşuma giden yanı orta doğu ezgileri taşımıyor olması, malum klişedir o tarz şeyler kullanmak, bilirsiniz. Yine de bir miktar hissedilir bir şeyler var ama maksat olarak kullanılmamış. Bunun dışında bilindik semfonik, melodik black metal riffleri, vokalleri ve davulları mevcut müzikte, davul tonunu sevdim. Değişik olarak "Vicious Circle" adlı şarkının bir bölümünde küçük bir miktar elektronik, endüstriyel etkileşimler söz konusu, enteresan.

Atmosferik ve karanlık bir albüm olmuş, daha önce de benzer gruplar benden hak ettikleri puanı almışlardı Dagor Dagorath da alacak... Old Man's Child, Dimmu Borgir gibi grupları sevenlere tavsiye edebilirim.

8/10

Yazar: Goremented

 
Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions