CHAOS SYNOPSIS ''Kvlt ov Dementia'' (02.02.2010)


FreeMind Records - 2009 - Brezilya

Brezilyanın bağrından kopup gelen Chaos Synopsis başarılı EPler ardından beklentileri yükselttiler ve bu beklentileri karşılayacak bir albümle, “Kvlt ov Dementia” ile karşımızdalar. Grup hakkında ön bilgi verecek olursak elemanlarının öyle ahım şahım bir geçmişleri yok. Tarzlarına her ne kadar kendileri Thrash/Death deseler de fazla bir thrash havası beklemeyin.

Albüme genel bir bakış yapacak olursak sert ve bol tekrarlı rifler ön planda. Biraz abartılıya kaçtıklarını düşünsem de tekniklik anlamında da fena değiller. Şarkı aralarına yerleştirdikleri düşük tempolu gitar rifleri benim için onların hanesine artı bir özellik olarak geçti. Bas tonlarını kötü diyebilinecek kadar vahim durumda değil lakin iyi demekte pek içten gelmiyor. Vokaller bazı yerlerde kulak tırmalayıcı düzeye gelse de genel anlamda fena değil. Sound anlamında da gayet temiz bir çalışma olmuş fakat ilk EP’lerindeki hafif kirli havayı daha çok sevmiştim.

Bir biri ardına çıkan güzel albümler arasında kendine yer bulamayacak bile olsa bir göz atmanızda yarar var. Hatta dinlemenizi öneririm bile. Eğer “Akercocke” seviyorsanız sizi çok üzecek bir albüm değil.

7/10

Yazar: Dark Bard
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 454 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions