CHAOS SYNOPSIS ''Kvlt ov Dementia'' (02.02.2010)


FreeMind Records - 2009 - Brezilya

Brezilyanın bağrından kopup gelen Chaos Synopsis başarılı EPler ardından beklentileri yükselttiler ve bu beklentileri karşılayacak bir albümle, “Kvlt ov Dementia” ile karşımızdalar. Grup hakkında ön bilgi verecek olursak elemanlarının öyle ahım şahım bir geçmişleri yok. Tarzlarına her ne kadar kendileri Thrash/Death deseler de fazla bir thrash havası beklemeyin.

Albüme genel bir bakış yapacak olursak sert ve bol tekrarlı rifler ön planda. Biraz abartılıya kaçtıklarını düşünsem de tekniklik anlamında da fena değiller. Şarkı aralarına yerleştirdikleri düşük tempolu gitar rifleri benim için onların hanesine artı bir özellik olarak geçti. Bas tonlarını kötü diyebilinecek kadar vahim durumda değil lakin iyi demekte pek içten gelmiyor. Vokaller bazı yerlerde kulak tırmalayıcı düzeye gelse de genel anlamda fena değil. Sound anlamında da gayet temiz bir çalışma olmuş fakat ilk EP’lerindeki hafif kirli havayı daha çok sevmiştim.

Bir biri ardına çıkan güzel albümler arasında kendine yer bulamayacak bile olsa bir göz atmanızda yarar var. Hatta dinlemenizi öneririm bile. Eğer “Akercocke” seviyorsanız sizi çok üzecek bir albüm değil.

7/10

Yazar: Dark Bard
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 478 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions