LEVEL ABOVE HUMAN ''Final Anthropic Principle'' (14.02.2010)


Imbecil Entertainment - 2009 - İsveç

Grup Teknik Slam Brutal Death Metal yapıyor. Davullar gayet teknik ve atak çalıyor. Çift Kroslar, blastlar, hafif karmaşık ataklarla gayet şık bir iş çıkmış.

Gitarlar yer yer teknik riffler yer yer slam/groove riffler kullanıyor. Zaman zaman breakdown işine giriyor.

Vokalde Devourment'ten sonra benim gözümde en efsane Slam Brutal Death Metal grubu olan "Stabwound" grubuna vokallik yapmış "Uffe Nylin" okuyor. Uffe Nylin'in vokalleri derin,güçlü,yıkıcı,iğrenç bir sese sahip. Benim Sick Guttural Vokal olarak tabir ettiğim işi yapıyor. Devourment'ten Ruben Rosas'ın tarzına benzer şekilde uç düzeyde guttural bir sese sahip. Yer yer Pig Vokallerde yapsada çoğunlukla Sick Guttural Vokaller yapıyor ve gayet leş bir iş çıkarıyor.

Albüm kaydı gayet temiz olmuş. Her Brutal Death Metal grubunda olduğu gibi anlaşılır ve temiz bir kayıt var. Gitar tonları iyi ayarlanmış. Davul tonlarına sıkıca uğraşılmış. Mix, Mastering işi güzel yapılmış.

Albüm kapağının çizeri kim bilmiyorum. Lakin ilginç bir kapak olmuş. Bir insan suratı ve bu surat garip şekillerle kaplanmış. Siyah beyaz bir çizim.

EP de 4 şarkı var. Bu 4 şarkıda grubun myspace adresinden dinlenilebilir.

Sick Guttural Vokaller,müzik,kayıt,albüm kapağı göz önüne alındığında çok güzel bir iş çıkmış diyerek 10 üzerinden 9'u hak ediyorlar diyorum. Uffe Nylin'in kalıcı ve devamlı projesi olmasınıda umuyorum. Önceki grupları gibi dağılıp gitmemesini temenni ediyorum.

9/10

Yazar: thegutturalbender

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions