OPIUM WARLORDS ''Live at Colonia Dignidad'' (17.02.2010)


Cobra Records - 2009 - Finlandiya

Aslında ilk önce şarkıları dinlesek, albüm kapağını siyah yada koyu, kasvetli renk tonlarında düşünebilirdik, albüm elime geldiği andan beri bu neyin nesi diye bakıp duruyordum, çok enteresan bir bookleti var. Opium Warlords 2004 yılında başlayan Sami Albert Hynninen'in tek kişilik projesi ve bu ilk ürünü. Albümün ismine bakınca konser kaydı zannedilebilir, ama değil.

Depresif scream vokaller bir miktar suicidal b.m. havası veriyor olabilir ama müzik adına hiç alakası yok. Bazı şarkılarda da clean-koro vokaller var. Müziğe genel olarak doom denebilir. Karanlık, üzgün, kaotik atmosferi olan depresif bir albüm olmuş.

Şimdilerde kendini doom sayan popüler grupları değil de daha karanlık, depresif, düşük tempo, ağır bir şeyler isteyenlere tavsiye edebilirim. Ne dinlediğinin farkında olmayanlara sıkıcı ve bayık gelebilir. Kendi tarzı adına güzel olmuş, bu tarz adına gerçekten istediğini veren bir albüm, yeterince üzgün.

7/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions