OPIUM WARLORDS ''Live at Colonia Dignidad'' (17.02.2010)


Cobra Records - 2009 - Finlandiya

Aslında ilk önce şarkıları dinlesek, albüm kapağını siyah yada koyu, kasvetli renk tonlarında düşünebilirdik, albüm elime geldiği andan beri bu neyin nesi diye bakıp duruyordum, çok enteresan bir bookleti var. Opium Warlords 2004 yılında başlayan Sami Albert Hynninen'in tek kişilik projesi ve bu ilk ürünü. Albümün ismine bakınca konser kaydı zannedilebilir, ama değil.

Depresif scream vokaller bir miktar suicidal b.m. havası veriyor olabilir ama müzik adına hiç alakası yok. Bazı şarkılarda da clean-koro vokaller var. Müziğe genel olarak doom denebilir. Karanlık, üzgün, kaotik atmosferi olan depresif bir albüm olmuş.

Şimdilerde kendini doom sayan popüler grupları değil de daha karanlık, depresif, düşük tempo, ağır bir şeyler isteyenlere tavsiye edebilirim. Ne dinlediğinin farkında olmayanlara sıkıcı ve bayık gelebilir. Kendi tarzı adına güzel olmuş, bu tarz adına gerçekten istediğini veren bir albüm, yeterince üzgün.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 472 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions