THE BINARY CODE ''Suspension of Disbelief'' (17.02.2010)


Catharsis Productions - 2009 - ABD

New Jerseeeey! New Jerseeeeey! New Jersey! Havasındanmıdır, suyundanmıdır, kanalizasyonundanmıdır bilinmez ama bu şehirde var bişeyler. Zira grubumuz New Jersey dolaylarından The Binary Code. Adındanda anlaşılacağı gibi karmaşık ama bir o kadarda net müziğiyle dinleyeni kendine bağlayabilecek bir grup The Binary Code. 2004 te kurulan grup şu zamana kadar sadece demolarla tecrübe kazanmaya çalışsada kasım ayında ilk Full length albümleri olan Suspension of Disbelief ile raflardaki yerlerini aldılar ve kendi şahsi görüşüm, geçtiğimiz seneyi kapatırken iyide bir çıkış yaptılar bu albümle.

Albüm son derece hızlı bir şekilde başlıyor ve bir okadarda teknik bir albüm olması gerçekten albüme ayrı bir lezzet katıyor. Vokallerinin metalcore a kaydığı yerler dışında progressive death metalin bütün muhteviyatlarını içinde barındıran albümde etkin ve teknik gitar riffleri, bir okadar atak ve şarkıları çığrından çıkaran davul partisyonlarıyla, dinleyeni yerinden hoplatacak bir albümü şu anda dinlemekteyim gerçekten. Özellikle şarkı aralarında ve şarkıların içinde duyacağınız, Atheist tarzı yumuşak ve etkileyici ara geçişlerle albüm tadından yenmez bir hal alıyor gerçektende. Özellikle albümünün giriş şarkısı ve albümede adını veren Suspension of Disbelief 2 bölüm halinde olup albümün karaktersitiğini daha girişinde ortaya koyan bir şarkı. Ara geçişler olarak bahsettiğim şarkılar Void I albümün tam ortasında biraz dinlenin gardaşım edasıyla dinleyene soluklanma arası verdirirken, Void II bir outro edasıyla albümün sonunda bizlere hadi yeter sallandınız şimdi gidin yatın tadında mesaj vermekte.

Kısaca tarzı sevenler zaten kaçırmasın ama bu tarzı hiç dinlememişlerde mutlaka dinlesin zira çok şey bulacaklar bu albümde. Onun dışında grup umarım 2. albümlerinde kendilerini daha aşarlar ve daha uçuk fikirlerle kendilerini daha ayrı bir yere taşırlar bu tarzda.

7,5/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 480 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions