DIE HARD ''Nihilistic Vision'' (11.03.2010)


Agonia Records - 2009 - İsveç

İsveçli Death / Thrash metal grubu Die Hard ilk albümleri Nihilistic Vision’la karşımızda. Bilmelisiniz ki grubun davulcusu aynı zamanda Watain’in de davulcusu olan Håkan Jonsson. Die Hard tam olarak Celtic Frost etkileşimli bir grup bunun dışında bir çok thrash grubundan da etkileşimini görebiliyoruz. Lirikıl tema olarak ta satanizm, ölüm ve saf nefret gibi konulara sahipler. Özellikle vokal oldukça oldskül biR tarza sahip. Grup bu albümünü de daha önceki iki EP si gibi Agonia Records’tan çıkardı. Oldukça kapsamlı bir tanıtım faaliyetinin ardından Avrupa’da ve özellikle Italyada turneye çıktı. Grup son yıllarda yaşanan oldschool metal akımında en belirgin şekilde öne çıkan gruplardan biri. Albümün master’ı Watain, Corpus Christii, Funeral Mist gibi gruplarda geçmişte davulcu olarak görev almış Necromorbus’un aynı adlı studyosunda Necromorbus tarafından yapıldı.

Bu albüm biR önceki EP’leri Evil Always Return’dan sound kalitesi olarak bir adım ileri gitmemiş aynı oldskül müzik devam. Ritim gitarlar biraz geri de ve 3 kişilik bir grubun (Venom, Celtic Frost, Trench Hell, Necromessiah, Sodom gibi grupları kastediyorum) kaldırabileceğinden fazla ara sololar mevcut vokalin gitar+vokal olduğundan sahne performansında zorlanacağını düşünüyorum. Albüm Hail Satan nidaları ile başlayıp oldukça extreme bir şarkı olan Death Chasing The Flock Of Mortals ile bitiyor. Arada Ride The Incubus, Attack From The Back, Bloody War, I Am Possessed gibi çok iyi şarkılar var. Albüm 9 şarkı (intro dahil) ve ben 5 şarkıyı hit olarak görüyorum bu çok iyi bir rakam.

8/10

Yazar: Nuklear Terrorist

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions