DARKESTRAH ''The Great Silk Road'' (12.03.2010)


Paragon Records - 2008 - Kırgızistan/Almanya

Epic, folk black metale anlam veremez hiç haz etmezdim Darkestrah'ı dinleyene kadar. İnsanın kendi kültüründen bir şeyleri sevdiği bir tarz içerisinde duyması farklı bir durum teşgil ediyor. Orta Asya Türk kültürü'nün black metal ile birleşmesinden ciddi anlamda büyük haz aldım.

Kırgız black metal grubunun dördüncü albümü olan albümle birlikte tanıştım grupla, bunun öncesinde de başarılı 3 albümü, 2 demo ve bir Ep'si var grubun. Şu an sanırım Almanya'da yaşıyorlar.

Albüm black metalin tüm hırçınlığı ile dombrayı, black metalin karanlık scream'i ile Orta Asya Türklerine has gırtlak sesini birleştiren bir çalışma olmuş. Albümde çello ve klavye kullanılması da müziği melodik kılıyor.

Albümde Cult Tengri isimli şarkı ilgimi çekti, bu tarz işlerle ilgilenen varsa bilir Nogay Türklerine ait Dombra isimli bir Türkü var, onu coverlamışlar fakat sözleri orijinal olarak kullanmamışlar, zira orijinal sözleri Türkçe.

Kendine has atmosferi olan oldukça takdir ettiğim harika bir albüm, Paganizm yerine Şamanizm tema olarak seçilse daha lezzetli olurdu bence. Yine de kuzey kültürünün epik müziğine tapanlara alternatif olarak sunabilirim, kendi kültürünüze daha yakın bir şeyler dinlemek istiyorsanız bu albümü atlamayın...

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 407 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions