DARKESTRAH ''The Great Silk Road'' (12.03.2010)


Paragon Records - 2008 - Kırgızistan/Almanya

Epic, folk black metale anlam veremez hiç haz etmezdim Darkestrah'ı dinleyene kadar. İnsanın kendi kültüründen bir şeyleri sevdiği bir tarz içerisinde duyması farklı bir durum teşgil ediyor. Orta Asya Türk kültürü'nün black metal ile birleşmesinden ciddi anlamda büyük haz aldım.

Kırgız black metal grubunun dördüncü albümü olan albümle birlikte tanıştım grupla, bunun öncesinde de başarılı 3 albümü, 2 demo ve bir Ep'si var grubun. Şu an sanırım Almanya'da yaşıyorlar.

Albüm black metalin tüm hırçınlığı ile dombrayı, black metalin karanlık scream'i ile Orta Asya Türklerine has gırtlak sesini birleştiren bir çalışma olmuş. Albümde çello ve klavye kullanılması da müziği melodik kılıyor.

Albümde Cult Tengri isimli şarkı ilgimi çekti, bu tarz işlerle ilgilenen varsa bilir Nogay Türklerine ait Dombra isimli bir Türkü var, onu coverlamışlar fakat sözleri orijinal olarak kullanmamışlar, zira orijinal sözleri Türkçe.

Kendine has atmosferi olan oldukça takdir ettiğim harika bir albüm, Paganizm yerine Şamanizm tema olarak seçilse daha lezzetli olurdu bence. Yine de kuzey kültürünün epik müziğine tapanlara alternatif olarak sunabilirim, kendi kültürünüze daha yakın bir şeyler dinlemek istiyorsanız bu albümü atlamayın...

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 418 oy) Teşekkürler!


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions