HERETIC SOUL ''Born Into This Plague'' (14.03.2010)


Rotting Corpse Records - 2010 - İstanbul

2005 yılında İstanbul'da kurulan, 2006 yılında bir demo, 2007 yılında bir EP sonrasında geçtiğimiz yıl Avrupa'da konserler verip bu yıl Amerikalı şirket Rotting Corpse Records ile anlaşan grubun ilk tam-uzunlukta albümü bu. Albüm Kaydı ve prodüksiyon tarz için yeterli derecede iyi olmuş.

2006 yılında çıkardıkları demoyu Bursa konseri için dinlemiştim daha sonra grubu burada sahneye çıkarmıştık. 2 kez canlı izledim. Yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar müziklerinde biraz daha fazla core etkiler mevcuttu. Hala bir miktar kalıntılar söz konusu ama şu an daha death metal olmuş grubun tarzı. Biraz Amerikan biraz Avrupa melodik death metali biraz da deathcore birleşimi ile güzel, değişiK bir şeyler ortaya çıkarmışlar.

Albüm mp3 promo şeklinde gönderildiği için sözlerin içeriği tam olarak nedir bilemiyorum, kapak resmi güzel olmuş, Hristiyan mezarlığı, haçlar falan sanıyorum ki söz içeriği ile alakalı olsa gerek.

Türkiye'den çıkan azimli gruplardan biri olan Heretic Soul'un iyi bir yerlere geleceğini umuyorum.

8/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions