WORMED ''Quasineutrality'' (15.03.2010)


Pathologically Explicit - 2010 - İspanya

Grup Slamming Brutal Teknik Death Metal yapıyor demem gerekiyor sanırım.

Grup yeni albüm öncesi 2 şarkıyı single olarak çıkarmış. Albümün habercisi olsun diye yaymışlar.

Davullar gayet teknik bir şekilde çalınmış. Davulcu kişi bir önceki albüm Planisphaerium'deki kondisyonunu aynen koruyor. Zillerle yapılan atraksiyonlar, çift kroslar, blastlar, karmaşık ataklar vs çok nizami çok düzgün bir iş çıkarılmış. Grubun davulcusu aynı zamanda vokallik yaptığı için müziğe ve vokale uyumlu iş çıkarmış. Muhtemelen konserlerde live davulcu buluyorlar.

Gitarlar genellikle teknik olmakla beraber groove işlerde var. Gitar tonları gayet güzel ayarlanmış. Vokal partlarının olmadığı bölümlerde karmaşık teknik riffler çalınmış. Vokalin aşırı low guttural olmasından dolayı vokalli partlarda groove riffler çalınmış. Kısaca gitarlar aynı eski albümdeki rifflere paralel şekilde teknik ve groove bölümlerden oluşuyor.

Vokal 2 farklı stil kullanıyor. İlk vokal stili frog vokal dedikleri kurbağa sesine benzer guttural vokaller. Yaygın adıyla inhale guttural vokalleri uyguluyor. İkinci vokal stili ise pig squeal vokal denilen olaylar. Vokalci atak bölümlerde pig squealları, yavaş bölümlerde ise inhale gutturalleri uyguluyor. Vokalci en derin guttural vokallerden birine sahip olduğu için dünyada takipçisi de çok oluyor haliyle.

Kayıt kalitesi gayet temiz ve nizami. Vokal aşırı derin olduğu için pek fazla atak durmuyor. Fakat sağlam bir mix ile vokalin sesini gitar ile aynı seviyeye getirmişler. Müziğin gerisinde kalmıyor.

Grubun sözlerini, grubun vokal/davulcusu Phlegeton yazıyor bildiğim kadarıyla. Grubun sözleri Space, Psychosis, Human Evolution gibi konulardan oluşuyor. Yani bir nevi uzaya,ruhi hastalıklara,evrim işlerine vs kafayı takmış durumdalar.

Albüm kapağını yine grubun vokal/davulcusu Phlegeton çizmiş. Uzay boşluğunda yeşil insan yapımı bir şey uzayda gidiyor gibi garip bir şekil. Grubun single'ındaki ismi Quasineutrality araştırmalarım sonucu fizikteki plasmalarla alakalı bir şeymiş. Albüm kapağındaki o yuvarlak şekilde "Quasineutrality" denilen kompleks plasmalarla alakalı bir şey muhtemelen.

Vokal,müzik,kayıt kalitesi,albüm kapağı göz önüne alındığında çıkacak olan albüm baya güzel olacak diyorum. 10 üzerinden 8 veriyorum.

8/10

Yazar: thegutturalbender
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 449 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions