SEMARGL ''Ordo Bellictum Satanas" (21.03.2010)


Twilight-Vertrieb - 2010 - Ukrayna

Semargl grubunun albümlerine sahip ve daha önceden dinlemiş biri olarak bu albüm beni oldukça şaşırttı demem yanlış bir tanımlama olmayacak.Zira grup artık Black Metal yapmıyor.Evet o bildiğimiz raw black metal yapan grubun yerinde yeller esmekteler.Artık Gothic/Death/Doom Metal arası bir tarzları ve ve ve üstelik bayan vokal de bulunuyor.

Onları bir nebzede olsa anlayabiliyorum ama halen imaj, liriksel ve duruş açısından şeytani temayı bozmamışlar. Bunu da anlayabiliyorum son dönemde bu tema oldukça popüler, sanırım Semargl elemanları oturup düşünmüşler,daha fazla popülarite nerde var,nasıl olur da olur,bu kararı almışlar.Albümde resmen Epica,Lacuna Coil vb gibi bayan vokaller var. Gothic metal'e yakın sayılabilecek gitar ritimleri ve doom metal brutal vokali...Büyük bir değişim söz konusu,kayıtlar çok başarılı,enstrüman hakimiyeti de keza öyle fakat böyle değişimi anlayamadım.

Hani daha önce dinlememiş olsam gothic/doom metal severler kaçırmasın diyebilirdim.Kendi tarzlarına Avangarde-Metal demişler.Albüm müzikal olarak çok iyi, grubun geçmişini şöyle bir unutalım,çok sağlam bir albümü bizlere sunmuşlar. Tüm parça isimleri Credo ile başlıyor.Bunun özel bir nedeni var mı bilemiyorum, eğer ileride kendileriyle bir röportaj fırsatım olursa sormadan edemeyeceğim.

Belirtmek istediğim son detay ise albüm kapakları, logoları vs. hala black metal'e yakın gözüküyor, bir şeyi tam değiştiriyorsan, onları da değiştirmelisin, küçük bir öneri...

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 489 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions