SEMARGL ''Ordo Bellictum Satanas" (21.03.2010)


Twilight-Vertrieb - 2010 - Ukrayna

Semargl grubunun albümlerine sahip ve daha önceden dinlemiş biri olarak bu albüm beni oldukça şaşırttı demem yanlış bir tanımlama olmayacak.Zira grup artık Black Metal yapmıyor.Evet o bildiğimiz raw black metal yapan grubun yerinde yeller esmekteler.Artık Gothic/Death/Doom Metal arası bir tarzları ve ve ve üstelik bayan vokal de bulunuyor.

Onları bir nebzede olsa anlayabiliyorum ama halen imaj, liriksel ve duruş açısından şeytani temayı bozmamışlar. Bunu da anlayabiliyorum son dönemde bu tema oldukça popüler, sanırım Semargl elemanları oturup düşünmüşler,daha fazla popülarite nerde var,nasıl olur da olur,bu kararı almışlar.Albümde resmen Epica,Lacuna Coil vb gibi bayan vokaller var. Gothic metal'e yakın sayılabilecek gitar ritimleri ve doom metal brutal vokali...Büyük bir değişim söz konusu,kayıtlar çok başarılı,enstrüman hakimiyeti de keza öyle fakat böyle değişimi anlayamadım.

Hani daha önce dinlememiş olsam gothic/doom metal severler kaçırmasın diyebilirdim.Kendi tarzlarına Avangarde-Metal demişler.Albüm müzikal olarak çok iyi, grubun geçmişini şöyle bir unutalım,çok sağlam bir albümü bizlere sunmuşlar. Tüm parça isimleri Credo ile başlıyor.Bunun özel bir nedeni var mı bilemiyorum, eğer ileride kendileriyle bir röportaj fırsatım olursa sormadan edemeyeceğim.

Belirtmek istediğim son detay ise albüm kapakları, logoları vs. hala black metal'e yakın gözüküyor, bir şeyi tam değiştiriyorsan, onları da değiştirmelisin, küçük bir öneri...

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 507 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions