BRAINDAMAGE ''The Impostor'' (23.03.2010)


Dracma Records - 2010 - İtalya

İtalyan piyasası yine atakta... 1988 yılında müzik hayatına başlayan İtalyan grup Braindamage'ın beşinci albümü The Tmpostor bir önceki albümleri War Against the alMighty'nin devamı niteliğinde.

Agresif, ekstrem thrash metal icra eden Braindamage eski bir grup olmasına rağmen, progresif dokunuşlar, agresif thrash metal vokalleri ve yer yer kullanılan clean vokallerle oldukça modern bir iş ortaya çıkarmış. Thrash metalin vokallerini genelde beğenmem ama Braindamage vokalinin agresif vokali oldukça uyumlu.

Düz thrash metal davulları yerine daha süslü, ekstrem, hatta davullara sahip olan albüm yine eski usül thrash metal soloları yerine daha modern sololara sahip. Oldukça kaliteli, prodüksiyona kaybolup gitmemiş bass gitar partilerinden bahsetmeyi unutmamak gerek, aslında albümde ilk ilgimi çeken bassçının performansı ve seçtiği ton oldu.

Eski cızırtı tonlu gitarları, kayıtta kaybolup giden bass gitarları, düz ritmli davulları olan thrash metal gruplarından bıkıp, daha modern ve ekstrem işler isteyen thrash metal dinleyicisine tavsiye edebileceğim bir albüm.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 528 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions