BRAINDAMAGE ''The Impostor'' (23.03.2010)


Dracma Records - 2010 - İtalya

İtalyan piyasası yine atakta... 1988 yılında müzik hayatına başlayan İtalyan grup Braindamage'ın beşinci albümü The Tmpostor bir önceki albümleri War Against the alMighty'nin devamı niteliğinde.

Agresif, ekstrem thrash metal icra eden Braindamage eski bir grup olmasına rağmen, progresif dokunuşlar, agresif thrash metal vokalleri ve yer yer kullanılan clean vokallerle oldukça modern bir iş ortaya çıkarmış. Thrash metalin vokallerini genelde beğenmem ama Braindamage vokalinin agresif vokali oldukça uyumlu.

Düz thrash metal davulları yerine daha süslü, ekstrem, hatta davullara sahip olan albüm yine eski usül thrash metal soloları yerine daha modern sololara sahip. Oldukça kaliteli, prodüksiyona kaybolup gitmemiş bass gitar partilerinden bahsetmeyi unutmamak gerek, aslında albümde ilk ilgimi çeken bassçının performansı ve seçtiği ton oldu.

Eski cızırtı tonlu gitarları, kayıtta kaybolup giden bass gitarları, düz ritmli davulları olan thrash metal gruplarından bıkıp, daha modern ve ekstrem işler isteyen thrash metal dinleyicisine tavsiye edebileceğim bir albüm.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 514 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions