GOTHMOG ''A Step in the Dark'' (01.04.2010)


Xtreem Music - 2009 - İspanya

İspanyol grup Gothmog'un ilk albümü özelliğini taşıyor "A Step in the Dark". Grup 2005 yılında kurulmuş bazı eleman sıkıntıları yüzünden 4 yıl sonra ilk ürününü vermiş.

Albümdeki sololar ve bazı riffler melodik metal dedirtebilir tarza fakat klavye, vokal ve genel atmosfere bakılınca melodik black metal icra ediyor grup. Albümde epik etkileşimler söz konusu. Bunların yanı sıra enteresan bir heavy-power metal etkisi de oldukça hissediliyor, farklı bir hava katmış.

Bazı yorumcularca Cradle of Filth'e benzetilmiş de ben çok benzetemedim, belki klavyeler bir miktar... Örnek olarak Dimmu Borgir daha yerinde olabilir.

Grup elemanları oldukça teknik ve kaliteli müzisyenler, gayet iyi bir kayıt ve prodüksiyon olmuş. Emperor, Dimmu Borgir gibi grupları sevenlere tavsiye edebilirim.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 462 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions