GOTHMOG ''A Step in the Dark'' (01.04.2010)


Xtreem Music - 2009 - İspanya

İspanyol grup Gothmog'un ilk albümü özelliğini taşıyor "A Step in the Dark". Grup 2005 yılında kurulmuş bazı eleman sıkıntıları yüzünden 4 yıl sonra ilk ürününü vermiş.

Albümdeki sololar ve bazı riffler melodik metal dedirtebilir tarza fakat klavye, vokal ve genel atmosfere bakılınca melodik black metal icra ediyor grup. Albümde epik etkileşimler söz konusu. Bunların yanı sıra enteresan bir heavy-power metal etkisi de oldukça hissediliyor, farklı bir hava katmış.

Bazı yorumcularca Cradle of Filth'e benzetilmiş de ben çok benzetemedim, belki klavyeler bir miktar... Örnek olarak Dimmu Borgir daha yerinde olabilir.

Grup elemanları oldukça teknik ve kaliteli müzisyenler, gayet iyi bir kayıt ve prodüksiyon olmuş. Emperor, Dimmu Borgir gibi grupları sevenlere tavsiye edebilirim.

7/10

Yazar: Goremented

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions