SPITFIRE ''Time and Eternity'' (05.04.2010)


My Graveyard Productions - İtalya - 2010

Grubun tarihini şöyle bir araştırınca 80'lerden kalma bir grup olduğunu öğrenmek bende ufak çaplı bir şok etkisi yarattı.Neredeyse 25 yıllık bir aradan sonra yeniden toparlanıp bir albüm kayıt etmek hem geçen zamandaki değişiklikler hem de metal müziğin ilerleyişi vs. gibi konuları düşünecek olursak Spitfire elemanları için oldukça zor zamanlar olmalı.

Grubun kalitesine değinecek olursak gayet başarılı 1980li yılların glam, heavy metal şarkılarını andıran bir tarzları var, yine çok vurucu değil fakat vokal gerçekten çok iyi, müzikal kabiliyet olarak da grubun yıllara meydan okuduğunu ve iyi ki de bu albümü kayıt ettiklerini dillendirmeden edemeyeceğim.

Albümde hareketli parçaların yanı sıra Ballad dediğimiz, melankolik ve dönemin aşk parçalarını hatırlatan bazı şarkılarda yok değil. "Black Widow" bunlardan yalnızca biri..Vokalist Giga gerçekten çok iyi iş çıkarıyor.

Albümün sonlarına doğru temposu biraz daha artıyor, uzun lafın kısası (klişe cümlem oldu bu) gerçekten alınası,dinlenesi ve saklanası bir albüm, heavy metal severler kesinlikle kaçırmamalı!!!

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 410 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions