ALDAARON ''Nous Reviendrons Immortels'' (05.04.2010)


Paragon Records - 2010 - Fransa

Pagan black metal yapan gruplardan son zamanlarda elime gelen albümlerde Aldaaron gibi ilgimi çeken şeyler denk gelebiliyor. Bu tarzı sevmeye başladım sanırım. Fransız grup Aldaaron 2004 yılında kuruldu ve bir demonun ardından geçtiğimiz ay ilk albümü ile piyasaya merhaba dedi.

Epik ve depresif şarkılarda pagan black metali ve raw black metal karışımı bir yapı oluşturmuş grup. Melodik, orta tempolıu epik bölümlerden sonra hızlanıyor ve raw black metale bürünüyor tarz, şarkıların bazı yerlerinde gitarda kullanılan clean ton ve epik sololar güzel bir karışım ortaya çıkarmış. Normal bir black metal scream vokali yer yer kullanılan koro vokaller tarafından desteklenmiş.

Fransa'dan çıkan black metal grupları her zaman ilgimi çekmiştir ve yine beni yanıltmayacak bir sound söz konusu. Temiz bir kayıt ve gayet iyi bir prodüksiyon. iyi bir ilk albüm olmuş, tavsiye ediyorum.

8/10

Yazar: Goremented

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions