IN SILENTIO NOCTIS ''Through Fragments of Christianity'' (05.04.2010)


My Kingdom Music - 2010 - Finlandiya

Hayatımda böyle bir şeyi ilk defa dinliyorum ben mi kör cahilim bilemedim, ama enteresan bir grup ile karşı karşıyayım şu an kulaklıklarımda. Finlandiyalı grubun uzun süreli ilk albümü bu. Grup 2006'da kurulmuş ve arada bir tane demo çıkarmışlar daha önce.

İşin garipliğine gelince tarzları gothic-black metal diye geçiyor sanıyorum ki, albümü ilk dinlemeye başladığımda güzel gaz bir melodik black metal girişi, öf ne davul, iyi bir sound, of dedim ne geliyor acaba, haşin bir scream vokal beklerken karşıma güzel bir abla sesi çıkıverdi tabi sonra değişti işler. Ama yani dam üstünde saksahan vur beline kazmayı be kardeşim. Gothic'lik katayım derken ne olmuş, yada deneysel mi oluyor bu ne ki? Çünkü albümün geneline bakıldığında taş gibi bir sound ile hızlı riffleri olan bir black metal söz konusu çok yerde, bir çok gothic olan yer var tabi.. Sadece bayan vokal değil de bir de scream vokal kullansalar cidden iyi bir iş olacakmış.

Sonuç olarak tarza gothic metal demek daha doğru olacak. Bu albümü ucundan duyup da ilgisini çekebilirse black metal dinleyicisine tavsiye etmiyorum, sinir olabilirler, gothic metal dinleyen biri için oldukça ilgi çekici bir albüm olabilir. Grubun tuhaf tarzı kalitesini örtmemiş... Bir göz atabilirsiniz.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 491 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions