IN SILENTIO NOCTIS ''Through Fragments of Christianity'' (05.04.2010)


My Kingdom Music - 2010 - Finlandiya

Hayatımda böyle bir şeyi ilk defa dinliyorum ben mi kör cahilim bilemedim, ama enteresan bir grup ile karşı karşıyayım şu an kulaklıklarımda. Finlandiyalı grubun uzun süreli ilk albümü bu. Grup 2006'da kurulmuş ve arada bir tane demo çıkarmışlar daha önce.

İşin garipliğine gelince tarzları gothic-black metal diye geçiyor sanıyorum ki, albümü ilk dinlemeye başladığımda güzel gaz bir melodik black metal girişi, öf ne davul, iyi bir sound, of dedim ne geliyor acaba, haşin bir scream vokal beklerken karşıma güzel bir abla sesi çıkıverdi tabi sonra değişti işler. Ama yani dam üstünde saksahan vur beline kazmayı be kardeşim. Gothic'lik katayım derken ne olmuş, yada deneysel mi oluyor bu ne ki? Çünkü albümün geneline bakıldığında taş gibi bir sound ile hızlı riffleri olan bir black metal söz konusu çok yerde, bir çok gothic olan yer var tabi.. Sadece bayan vokal değil de bir de scream vokal kullansalar cidden iyi bir iş olacakmış.

Sonuç olarak tarza gothic metal demek daha doğru olacak. Bu albümü ucundan duyup da ilgisini çekebilirse black metal dinleyicisine tavsiye etmiyorum, sinir olabilirler, gothic metal dinleyen biri için oldukça ilgi çekici bir albüm olabilir. Grubun tuhaf tarzı kalitesini örtmemiş... Bir göz atabilirsiniz.

7/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions