IN SILENTIO NOCTIS ''Through Fragments of Christianity'' (05.04.2010)


My Kingdom Music - 2010 - Finlandiya

Hayatımda böyle bir şeyi ilk defa dinliyorum ben mi kör cahilim bilemedim, ama enteresan bir grup ile karşı karşıyayım şu an kulaklıklarımda. Finlandiyalı grubun uzun süreli ilk albümü bu. Grup 2006'da kurulmuş ve arada bir tane demo çıkarmışlar daha önce.

İşin garipliğine gelince tarzları gothic-black metal diye geçiyor sanıyorum ki, albümü ilk dinlemeye başladığımda güzel gaz bir melodik black metal girişi, öf ne davul, iyi bir sound, of dedim ne geliyor acaba, haşin bir scream vokal beklerken karşıma güzel bir abla sesi çıkıverdi tabi sonra değişti işler. Ama yani dam üstünde saksahan vur beline kazmayı be kardeşim. Gothic'lik katayım derken ne olmuş, yada deneysel mi oluyor bu ne ki? Çünkü albümün geneline bakıldığında taş gibi bir sound ile hızlı riffleri olan bir black metal söz konusu çok yerde, bir çok gothic olan yer var tabi.. Sadece bayan vokal değil de bir de scream vokal kullansalar cidden iyi bir iş olacakmış.

Sonuç olarak tarza gothic metal demek daha doğru olacak. Bu albümü ucundan duyup da ilgisini çekebilirse black metal dinleyicisine tavsiye etmiyorum, sinir olabilirler, gothic metal dinleyen biri için oldukça ilgi çekici bir albüm olabilir. Grubun tuhaf tarzı kalitesini örtmemiş... Bir göz atabilirsiniz.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 537 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions