LED TO THE GRAVE ''Led to the Grave'' (06.04.2010)


Self-Released (Ragnarok Records) - 2008 - ABD

Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinden Led to the Grave 2006 yılında kurulmuş yeni bir grup, 2007 ve 2008 yılında çıkardığı demolar sonrasında grup ile aynı ismi taşıyan albümünü yine 2008 yılı içerisinde piyasaya çıkarmış. Kurulur kurulmaz hemen ürünler veren grup 2 yıldır sessiz, sanıyorum ki şu an yeni bir demo hazırlığındalar.

Grup albümü kendi basmış, Ragnarok Recors ve Patac Records tarafından dağıtılıyor. Bu tarz albüm kapaklarını çok eğlenceli buluyorum, gayet iyi bir kayıt, prodüksiyon ve sunuma sahip albüm. İç kapağında şarkı sözleri dışında yer aldıkları konserlerin afişlerini bir sayfaya koymuşlar, yine underground bir görünüm ama oldukça şık.

Şirketin tanıtımında "Unholy Thrash metal!" denmiş, eski usul garaj grupları tadında sound'u olan, Exodus, Kreator gibi grupların gazında thrash metal icra ediyor grup. Vokal bilindik thrash metal vokali. Davul bazı yerlerde biraz zayıf kalmış. Bas gitar oldukça hissedilir seviyede, fakat kulağa batmıyor, albümde en çok bass gitarı sevdim. Genel olarak grubu çok yaratıcı bulmadım, çok klasik yapıda rifflerden oluşuyor şarkılar.

Kötümser olmamak gerek. Uğraşılmış bir albüm, biraz daha geliştirilmiş besteler kaydedilirse oldukça iyi bir iş çıkarabilirler, aradan geçen zaman ile yeni çıkacak olan ürünlerin daha iyi olacağını umuyorum. Thrash metalde eski tatta işleri sevenlere tavsiye edebilirim.

6.5/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions