CELESTIA ''Archaenae Perfectii '' (26.04.2010)


Apparitia Recordings - 2010 - Fransa

Fransa black metal camiasının üretken çocuğu Sir Noktu'nun kişisel projelerinden biri olan Celestia'nın uzun bir aradan sonra piyasaya sürdüğü uzun soluklu kaydı olan bu albümde grubun klişe beste yapısına değinmeden edemeyeceğim. En son Appariatia albümünü edinmiştim oldukça uzun zaman geçti, bir çok split ve yan proje ile yoluna devam etti Noktu ama Celestia'nın tarzında bir yenilik veya eskiye dönüş gibi değişim yapmadı.

Ama unutmayalım Noktu Black Metal işinden çok iyi anlıyor yaptığı tüm projelerde belirli bir seviyeyi hep tutturmuştur. Melankolik tavrı daha çok sevdiğini düşünüyorum, hatta nsbm bile yaptı. Mortifera olsun, Gestapo ,Genocide Kommando, Peste Noire gibi hep ses getirmiş projelerde imzasına rastlamak mümkün, fakat çelişkide olduğunu düşünüyorum, bir kaç melankolik grup ve bir kaç ırkçı içerikli haşin grup, ortasını tuttursa bence daha iyi olabilir,bunu söylemek tabi ki bana düşmez..

Celestia grubunu ilk dinleyenler için söyleyebilirim raw black metal tınılarına bol tekrarlı iç gıcıklayıcı melankolik rifler ekleyin ve biraz akustik gitar, hırçın hırıltılı vokal işte size Celestia.. Ama gerçek bir yana çok başarılı albümlere imza atılmış. Archaenae Perfectii 'de bunlardan sadece bir tanesi,melankolik,karanlık ve kasvetli atmosfer hiç kaybolmuyor.

Albüm kapağı bana Nocturnal Depression 'un bir kapağını anımsattı,tek başına karanlıkta yürüyen bir karakter gözlemledim aslında albümün genel havası da onu hatırlatıyor,kulaklara bir acı kırbaç vuruyor.Yinede edinilesi bir albüm,gözden kaçırmayın!

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 475 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions