CELESTIA ''Archaenae Perfectii '' (26.04.2010)


Apparitia Recordings - 2010 - Fransa

Fransa black metal camiasının üretken çocuğu Sir Noktu'nun kişisel projelerinden biri olan Celestia'nın uzun bir aradan sonra piyasaya sürdüğü uzun soluklu kaydı olan bu albümde grubun klişe beste yapısına değinmeden edemeyeceğim. En son Appariatia albümünü edinmiştim oldukça uzun zaman geçti, bir çok split ve yan proje ile yoluna devam etti Noktu ama Celestia'nın tarzında bir yenilik veya eskiye dönüş gibi değişim yapmadı.

Ama unutmayalım Noktu Black Metal işinden çok iyi anlıyor yaptığı tüm projelerde belirli bir seviyeyi hep tutturmuştur. Melankolik tavrı daha çok sevdiğini düşünüyorum, hatta nsbm bile yaptı. Mortifera olsun, Gestapo ,Genocide Kommando, Peste Noire gibi hep ses getirmiş projelerde imzasına rastlamak mümkün, fakat çelişkide olduğunu düşünüyorum, bir kaç melankolik grup ve bir kaç ırkçı içerikli haşin grup, ortasını tuttursa bence daha iyi olabilir,bunu söylemek tabi ki bana düşmez..

Celestia grubunu ilk dinleyenler için söyleyebilirim raw black metal tınılarına bol tekrarlı iç gıcıklayıcı melankolik rifler ekleyin ve biraz akustik gitar, hırçın hırıltılı vokal işte size Celestia.. Ama gerçek bir yana çok başarılı albümlere imza atılmış. Archaenae Perfectii 'de bunlardan sadece bir tanesi,melankolik,karanlık ve kasvetli atmosfer hiç kaybolmuyor.

Albüm kapağı bana Nocturnal Depression 'un bir kapağını anımsattı,tek başına karanlıkta yürüyen bir karakter gözlemledim aslında albümün genel havası da onu hatırlatıyor,kulaklara bir acı kırbaç vuruyor.Yinede edinilesi bir albüm,gözden kaçırmayın!

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 500 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions