BAHT ''Resurgence Hour'' (04.05.2010)


Self-Released - 2010 - İstanbul

2007 yılında yolculuğuna başlayan İstanbullu grup BAHT 2008 yılında "Bilinçten Derine" isimli tamamen Türkçe sözlü bir demo çıkarmış, gelen promo cd'de onu da dinleme ve yeni EP ile kıyaslama imkanım oldu.

İlk demoda progresif death metal kasan grup yeni EP'de işin içine biraz da teknik death metal katmış fakat hala progresiflik yoğun olarak mevcut. Geçen zamanın ve sahne deneyimlerinin artışının bir katkısı olsa gerek. Demoda Türkçe şarkı sözleri tercih eden grup bu kez İngilizce sözler yazmış.

Beste yapılarına ve grubun genel tarzına bakacak olursak Opeth'in biraz daha death metal hali gibi denebilir. Özellikle "Bilinçten Derine" isimli demoda bu daha bariz fakat "Resurgence Hour"'da grup biraz daha kendini özgünleştirmiş. Şarkılar yoğun brutal vokal ve melodik, progresif gitar riffleri davulları ve teknik bass gitarlara sahip.

Kaydı Misas'ın Kulaklığı stüdyosunda Erkan Tatoğlu tarafından yapılan 2 şarkı Suicide'ın albümünü aratmayacak bir kayıt kalitesine sahip. Bu EP'nin albüm habercisi olduğunu düşünüyorum ki bu şekilde 5-6 şarkı daha kaydedilse gayet albüm olarak basılabilecek bir kaliteye sahip. Kapak da oldukça güzel olmuş. Bu tarz işlerin devamını bekliyorum.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 470 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions