THE WAY OF PURITY ''Crosscore'' (04.05.2010)


WormHoleDeath - 2010 - Dünya

Son dönemlerde dinlediğim, ideolojisi açısından en enteresan gruplardan biri olan The Way Of Purity'yi röportaj ile Extreminal'de tanıtmıştım, ayrıca bu grubun ilk röportajıydı. Albüm uzun süredir elimde mp3 olarak vardı fakat kritik yapmak için albümün elime cd olarak ulaşmasını bekledim, gerçekten bu şekilde dinlemek ve yorum yapmak çok daha mantıklı. Röportajda da nereli olduğunu söylemek istemeyen grubun memleketini bilemiyorum, kim oldukları konusunda da açıkçası bir fikrim yok, yüzünü gizleyen militan görünümlü tuhaf adamlar. Daha fazla ayrıntısı için röportajlar kısmına göz atabilirsiniz. Yada biraz bekleyin yakında muhakkak duyacaksınız.

The Way Of Purity tam bir konsept grubu ve Crosscore da her şeyi ile tam bir konsept albüm olmuş. Kaydı ve prodüksiyonu da taş gibi. Ayrıca grubun hikayesini anlatan bir de filmi var, onun ne zaman yayınlanacağı konusunda fikrim yok ama bizlere yollandığı için izledim, kült filmleri andıran tuhaf bir yapım olmuş o da.

Bir çok tarzın karışımından oluşmuş bir tarzı var grubun, belki albümün ismi de bunu ifade ediyordur, Crosscore demek çok mantıklı. Genel olarak bakıldığında metalcore denebilir fakat ayrıntılı incelendiğinde, oldukça ekstrem, teknik, deathcore, death metal, black metal, mathcore vb. tarzların etkilerini hissetmek mümkün. Bayan brutal vokali sevenler bu gruba bayılacaktır, bunun yanı sıra albümde clean bayan vokaller de mevcut.

Favori şarkı belirtmeme gerek yok çünkü The Way Of Purity yeni gruplar arasındaki favorilerimden biri, canlı olarak da izlemek isterdim. Dediklerim ilginizi çektiyse biraz araştırın, dinlemenizi tavsiye ediyorum!

9/10

"Go on get out
I am not a coward
Go on get out
To love my own enemy
Go on get out
I just do it
Go on get out
I am not a coward
Don't do it"

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 449 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions