THE WAY OF PURITY ''Crosscore'' (04.05.2010)


WormHoleDeath - 2010 - Dünya

Son dönemlerde dinlediğim, ideolojisi açısından en enteresan gruplardan biri olan The Way Of Purity'yi röportaj ile Extreminal'de tanıtmıştım, ayrıca bu grubun ilk röportajıydı. Albüm uzun süredir elimde mp3 olarak vardı fakat kritik yapmak için albümün elime cd olarak ulaşmasını bekledim, gerçekten bu şekilde dinlemek ve yorum yapmak çok daha mantıklı. Röportajda da nereli olduğunu söylemek istemeyen grubun memleketini bilemiyorum, kim oldukları konusunda da açıkçası bir fikrim yok, yüzünü gizleyen militan görünümlü tuhaf adamlar. Daha fazla ayrıntısı için röportajlar kısmına göz atabilirsiniz. Yada biraz bekleyin yakında muhakkak duyacaksınız.

The Way Of Purity tam bir konsept grubu ve Crosscore da her şeyi ile tam bir konsept albüm olmuş. Kaydı ve prodüksiyonu da taş gibi. Ayrıca grubun hikayesini anlatan bir de filmi var, onun ne zaman yayınlanacağı konusunda fikrim yok ama bizlere yollandığı için izledim, kült filmleri andıran tuhaf bir yapım olmuş o da.

Bir çok tarzın karışımından oluşmuş bir tarzı var grubun, belki albümün ismi de bunu ifade ediyordur, Crosscore demek çok mantıklı. Genel olarak bakıldığında metalcore denebilir fakat ayrıntılı incelendiğinde, oldukça ekstrem, teknik, deathcore, death metal, black metal, mathcore vb. tarzların etkilerini hissetmek mümkün. Bayan brutal vokali sevenler bu gruba bayılacaktır, bunun yanı sıra albümde clean bayan vokaller de mevcut.

Favori şarkı belirtmeme gerek yok çünkü The Way Of Purity yeni gruplar arasındaki favorilerimden biri, canlı olarak da izlemek isterdim. Dediklerim ilginizi çektiyse biraz araştırın, dinlemenizi tavsiye ediyorum!

9/10

"Go on get out
I am not a coward
Go on get out
To love my own enemy
Go on get out
I just do it
Go on get out
I am not a coward
Don't do it"

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions