TRIUMFALL ''Antithesis Of All Flesh'' (04.05.2010)


Forces of Satan Records - Sırbistan - 2009

Sırplar son senelerde black metal adına bir şeyler yapmaya başladılar. Daha önce çok fazla grup çıkaran bir coğrafya değildi. Balkan etkilerini kullanmamaları olumlu olmuş, genelde slav kökenli gruplar koyu nasyonalist parçalar ve imajlar ile black metal'i kötüye kullanıyorlardı.

Triumfall'ı araştırmadan önce dinlerken bu adamlar İsveçli olmalılar şeklinde aklımdan geçiriyordum fakat kısa bir araştırma sonrası yanıldığımı anladım. Niye İsveçli olmalılar diyorum çünkü yaptıkları black metal türü İsveç black metaline çok yakın bir tarzda, yer yer etnik riflere rastlıyorum fakat daha çok melodic tarzdaki isveçli grupları andırıyor. Dissection ve her ne kadar isveçli olmasada Catamenia'ya benzettiğimi söyleyebilirim.

Grubun parçaları yer yer hızlı ama genelde ritmik ve melodik riff'lerden oluşuyor. Açıkçası black metal agresifliği, tehditkarlığı göremediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Ama başarılı bir albüm olmuş. Kayıt ve prodüksiyon oldukça iyi, klavye kullanılmasa daha da güzel olacak, klavye düşmanı gibi gözüküyorum farkındayım ama bu müziğe gitmiyor. (Kişisel fikrim) Girişte kullandıkları ayinsel bölüm başarılı olmuş. Ortaçağ İngilizcesi ve Latince karışımı bir dil kullanılmış.Bu albümde anlayamadığım bir şey daha var oda albümün sonlara doğru hız kazanıyor olması,sanırım bitirişi sağlam yapalım diye beklemişler:)

Uzun lafın kısası hızlı,progressive ve çokta sert olmayan black metal gruplarını beyeniyorsanız,Triumfall size göre denilebilir.Kişisel olarak bana hitap etmiyorlar.

6,5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 392 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions