LESHAK ''Chertovorot'' (06.05.2010)


Stygian Crypt Productions - 2009 - Rusya

2006 yılının soğuk bir kış günü kurulan Rus grup ilk ürününü 2008 yılında bir demo olarak vermiş. 2009 yılında ise bu albümü piyasaya çıkarmışlar. İlk olarak ilgimi çeken şey; cd altındaki işlemeler, gerçekten çok şık olmuş, kapak içerisindeki her şey Rusça yazdığı için genel olarak pek bilgi aktaramayacağım size :)

Genel olarak folk metal grupları daha çok black metal etkili oluyor, yada benim bu güne kadar dinlediklerimin hepsi öyle oldu, Leshak ile death metal etkilisini de görmüş oldum. Soğuk bir intro ile başlıyor albüm, tipik folk metal öğeleri (flüt gibi) mevcut. Vokal, gitar tonları, hatta rifflerde bile oldukça death metal etkisi hissediliyor. Sözlerinde Slav kültürünün karanlık yanlarından ve mitolojisinden bahseden grubun müziğinde de buna uygun olarak Slav melodileri duyuluyor. Gitarlar ve davulun uyumu + bas gitaristinin yeteneği kayda değer.

Değişik bir şeyler arayanlar yada folk metali biraz daha ağır isteyenler için oldukça iyi bir albüm, dinlemekten hoşlandım, yöresel melodilerini, metale, bilhassa death metale pek alâ giydirmişler, genel bir death metal dinleyicisi olarak beğendim.

8/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions