LESHAK ''Chertovorot'' (06.05.2010)


Stygian Crypt Productions - 2009 - Rusya

2006 yılının soğuk bir kış günü kurulan Rus grup ilk ürününü 2008 yılında bir demo olarak vermiş. 2009 yılında ise bu albümü piyasaya çıkarmışlar. İlk olarak ilgimi çeken şey; cd altındaki işlemeler, gerçekten çok şık olmuş, kapak içerisindeki her şey Rusça yazdığı için genel olarak pek bilgi aktaramayacağım size :)

Genel olarak folk metal grupları daha çok black metal etkili oluyor, yada benim bu güne kadar dinlediklerimin hepsi öyle oldu, Leshak ile death metal etkilisini de görmüş oldum. Soğuk bir intro ile başlıyor albüm, tipik folk metal öğeleri (flüt gibi) mevcut. Vokal, gitar tonları, hatta rifflerde bile oldukça death metal etkisi hissediliyor. Sözlerinde Slav kültürünün karanlık yanlarından ve mitolojisinden bahseden grubun müziğinde de buna uygun olarak Slav melodileri duyuluyor. Gitarlar ve davulun uyumu + bas gitaristinin yeteneği kayda değer.

Değişik bir şeyler arayanlar yada folk metali biraz daha ağır isteyenler için oldukça iyi bir albüm, dinlemekten hoşlandım, yöresel melodilerini, metale, bilhassa death metale pek alâ giydirmişler, genel bir death metal dinleyicisi olarak beğendim.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 471 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions