VIGRID ''Throne of Forest'' (07.05.2010)


Stygian Crypt Productions - 2009 - Finlandiya

Finlandiyalı Folk/Viking Metal grubu Vigrid, 2003 yılında kurulmuş, daha sonra 2 demo piyasaya sürmüş ve geçtiğimiz yıl ''Throne of Forest'' isimli ilk albümünü piyasaya çıkarmış.

Albümün kapağına bakıldığında doğrudan tarzını ele veriyor. Paganik melodiler duyabileceğimiz bir albüm bu. Genel atmosfere bakılacak olursa, karanlık ve melankolik... Albümde orta tempo tempo şarkılar mevcut. Asla o folk lay laylom gruplardan olduğu söylenemez, tarama riffler ve vokal göz önüne alınıp folk öğeler çıkarıldığında geriye black metal gözü ile bakabiliriz. Sonuç olarak bence pagan black metal demek daha doğru olur tarz için. Kaliteli klavye tonları seçilmiş. Albümde "Kauniin Koto" isimli şarkıda kullanılan serin bir bayan vokal etkileyici olmuş.

Soğuk, karanlık ve melankolik atmosfer içerisinden yırtıcı bir scream vokal duymak isteyenlere önerebilirim...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 454 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions