VIGRID ''Throne of Forest'' (07.05.2010)


Stygian Crypt Productions - 2009 - Finlandiya

Finlandiyalı Folk/Viking Metal grubu Vigrid, 2003 yılında kurulmuş, daha sonra 2 demo piyasaya sürmüş ve geçtiğimiz yıl ''Throne of Forest'' isimli ilk albümünü piyasaya çıkarmış.

Albümün kapağına bakıldığında doğrudan tarzını ele veriyor. Paganik melodiler duyabileceğimiz bir albüm bu. Genel atmosfere bakılacak olursa, karanlık ve melankolik... Albümde orta tempo tempo şarkılar mevcut. Asla o folk lay laylom gruplardan olduğu söylenemez, tarama riffler ve vokal göz önüne alınıp folk öğeler çıkarıldığında geriye black metal gözü ile bakabiliriz. Sonuç olarak bence pagan black metal demek daha doğru olur tarz için. Kaliteli klavye tonları seçilmiş. Albümde "Kauniin Koto" isimli şarkıda kullanılan serin bir bayan vokal etkileyici olmuş.

Soğuk, karanlık ve melankolik atmosfer içerisinden yırtıcı bir scream vokal duymak isteyenlere önerebilirim...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 417 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions