UNTIL DEATH OVERTAKES ME ''Days Without Hope'' (07.05.2010)


Marche Funebre Productions/Stygian Crypt Productions - 2010 - Belçika

Uzun zamandır ciddi anlamda böyle bir şey dinlememiştim. Belçikalı tek kişilik grubun beşinci stüdyo albümü "umutsuz günler". Öncelikle albümün kapağından bahsetmek istiyorum; kapakta, kapak içinde ve slipcase'de kullanılan parlaklıklar çok hoş olmuş, kapağından başlayıp albüm içerisine kadar uzanan bir karanlık ve depresyon söz konusu.

Ambientin melankolik yanını seviyorum, albümün açılış şarkısı sakin, sessizce, sözsüz bir şekilde anlatıyor acımasızlığını. Uzun şarkılar, tuhaf, derinden brutalimsi ve bazen fısıltı şeklinde bir vokal ve depresyonu ile funeral doom metal - dark ambient şeklinde devam ediyor albüm. Hiç davul kullanılmamış, sadece gitar, bass, klavye kullanılmış albümde, genel olarak müziğe hakim olan klavye olsa da yoğun ve kalın doom gitar tonu atmosferi tam anlamı ile tamamlamış.

Arşivimin üst raflarında olmayı hak eden bir albüm, depresyondan haz alanlara tavsiye edebilirim. Gerçekten çok etkileyici olmuş. Bu albümü sona saklamam gerektiğini biliyordum, biraz alkol almam gerek, bir sonraki kritiğim yarına yada sonrasına kalacak, bu akşam bu gider... Hiç alakası olmayanlara tavsiye etmiyorum, sıkılabilirler fakat bu tarz gruplarla ilgilenenler beğenecektir.

9/10

Yazar: Goremented

 
Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions