SETHERIAL ''Ekpyrosis'' (09.05.2010)


2010 - Regain Records – İsveç

Önümüzdeki günlerde çıkacak olan bu albümüm promosu henüz elimize ulaştı, değerlendirelim dedik. Setherial 4 yıllık bir sessizliğin ardından yeni albümleri Ekpyrosis ile black metal seyircilerine kavuşuyor.Ama bu albümde beni hayal kırıklığına uğrattılar.Nedeni ise Dark Funeral mi dinliyorum acaba şeklinde soru işaretleri oluşturdu.Setherial olduğunu bilmesem gerçekten DF sanabilirdim. Vokaller,gitar tonları,davullar,karambol sound tıpkısının aynısı olmuş,tipik İsveç black metal'i demek isterdim ama tipik Dark Funeral sound olmuş.

Ama yinede bu albüm bu yıl adından söz ettirebilir. Regain Records promosyonunu iyi yapıyor. Albüm baştan sona birbirini tekrar eden 8 parçadan oluşmakta. Hızlı başlayıp orta tempo devam eden ya da orta tempo başlayıp ani hızlanmalar-yavaşlamalar ile birbirini tekrar eden 8 parçadan söz ediyorum. İmaj olarak başarılı bulduğumu söyleyebilirim, eski Setherial albümlerinden de çok büyük bir farkı yok... Ama ben yine Hell Eternal'ı tercih ederim.30lu yaşları çoktan geçmişler bu tarzda çok deneyimliler. Ellerinden öpmek lazım, müzikal olarak iyi bir albüm fakat sound olarak biraz daha oynayabilirlerdi bence.

Uzun lafın kısası hızlı ve İsveç stili black metal seviyorsanız göz atmalısınız.

6/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 483 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions