SETHERIAL ''Ekpyrosis'' (09.05.2010)


2010 - Regain Records – İsveç

Önümüzdeki günlerde çıkacak olan bu albümüm promosu henüz elimize ulaştı, değerlendirelim dedik. Setherial 4 yıllık bir sessizliğin ardından yeni albümleri Ekpyrosis ile black metal seyircilerine kavuşuyor.Ama bu albümde beni hayal kırıklığına uğrattılar.Nedeni ise Dark Funeral mi dinliyorum acaba şeklinde soru işaretleri oluşturdu.Setherial olduğunu bilmesem gerçekten DF sanabilirdim. Vokaller,gitar tonları,davullar,karambol sound tıpkısının aynısı olmuş,tipik İsveç black metal'i demek isterdim ama tipik Dark Funeral sound olmuş.

Ama yinede bu albüm bu yıl adından söz ettirebilir. Regain Records promosyonunu iyi yapıyor. Albüm baştan sona birbirini tekrar eden 8 parçadan oluşmakta. Hızlı başlayıp orta tempo devam eden ya da orta tempo başlayıp ani hızlanmalar-yavaşlamalar ile birbirini tekrar eden 8 parçadan söz ediyorum. İmaj olarak başarılı bulduğumu söyleyebilirim, eski Setherial albümlerinden de çok büyük bir farkı yok... Ama ben yine Hell Eternal'ı tercih ederim.30lu yaşları çoktan geçmişler bu tarzda çok deneyimliler. Ellerinden öpmek lazım, müzikal olarak iyi bir albüm fakat sound olarak biraz daha oynayabilirlerdi bence.

Uzun lafın kısası hızlı ve İsveç stili black metal seviyorsanız göz atmalısınız.

6/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 514 oy) Teşekkürler!


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions