BLUDVERA ''Demo 2010'' (09.05.2010)


Demo - 2010 - İngiltere

Liverpoollu grubu Metal Archives forumlarında gezerken keşfettim.Grubun tarzı thrash metal ama çokta fazla ateşli bir thrash metal beklemeyin. Bu grup kötü anlamına gelmemeli. Grubun tarzını ben daha çok Over Kill, Annihilator, Tankard ve o tarz daha çok ince vokal kullanan heavy metal kökenli gruplara benzettiğimi söyleyebilirim. Ama gerçekten kaliteli bir demoya imza atmışlar.

4 parçaları var ve 17.53 gümbür gümbür ilerliyor. Sololar, davul atakları, vokalin ses tonu, inceden kalına, kalından inceye geçiş araklıkları gerçekten çok iyi. Fakat kaydın sanırım miksajında bir hata yapılmış ya da özellikle öyle düzenlemişler, bass gitar çok önde, bu biraz rahatsız edici olmuş zira davulu biraz kapatıyor.Demo olduğu için bu tip hatalar olması gayet doğal ya da dediğim gibi hata değil de isteyerek öyle yapılmışta olabilir.

Tools of Bloodshed isimli parçalarının girişi Metallica 'nın bir parçasını anımsatıyor fakat yıllardır Metallica dinlemediğim için parçanın ismini doğru hatırlamıyor olabilirim, yanılmıyorsam Ride the Lighting olması lazım, sadece girişi benziyor. Vokal gayet iyi bir sese sahip bu efektlerden vazgeçilip kendi öz ses tonuyla şarkılara daha hakim olabileceğini düşünüyorum.Verilen tiz efekt bazı yerlerde boğuntuya neden olduğu için parçada ne dediğini anlayamıyoruz.

Demo olduğu için bir kapağı yok siyah üzerine logolarını koymuşlar. 4 Parçalık kısa ama başarılı bir demo eğer fiziksel kopya olarak dağıtıma başlanacaksa edinmek isteyebilirim. Mp3 demosu olduğunu ve grubun Myspace sayfasından dinlenebildiğini hatırlatırım.,

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 461 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions