BLUDVERA ''Demo 2010'' (09.05.2010)


Demo - 2010 - İngiltere

Liverpoollu grubu Metal Archives forumlarında gezerken keşfettim.Grubun tarzı thrash metal ama çokta fazla ateşli bir thrash metal beklemeyin. Bu grup kötü anlamına gelmemeli. Grubun tarzını ben daha çok Over Kill, Annihilator, Tankard ve o tarz daha çok ince vokal kullanan heavy metal kökenli gruplara benzettiğimi söyleyebilirim. Ama gerçekten kaliteli bir demoya imza atmışlar.

4 parçaları var ve 17.53 gümbür gümbür ilerliyor. Sololar, davul atakları, vokalin ses tonu, inceden kalına, kalından inceye geçiş araklıkları gerçekten çok iyi. Fakat kaydın sanırım miksajında bir hata yapılmış ya da özellikle öyle düzenlemişler, bass gitar çok önde, bu biraz rahatsız edici olmuş zira davulu biraz kapatıyor.Demo olduğu için bu tip hatalar olması gayet doğal ya da dediğim gibi hata değil de isteyerek öyle yapılmışta olabilir.

Tools of Bloodshed isimli parçalarının girişi Metallica 'nın bir parçasını anımsatıyor fakat yıllardır Metallica dinlemediğim için parçanın ismini doğru hatırlamıyor olabilirim, yanılmıyorsam Ride the Lighting olması lazım, sadece girişi benziyor. Vokal gayet iyi bir sese sahip bu efektlerden vazgeçilip kendi öz ses tonuyla şarkılara daha hakim olabileceğini düşünüyorum.Verilen tiz efekt bazı yerlerde boğuntuya neden olduğu için parçada ne dediğini anlayamıyoruz.

Demo olduğu için bir kapağı yok siyah üzerine logolarını koymuşlar. 4 Parçalık kısa ama başarılı bir demo eğer fiziksel kopya olarak dağıtıma başlanacaksa edinmek isteyebilirim. Mp3 demosu olduğunu ve grubun Myspace sayfasından dinlenebildiğini hatırlatırım.,

7.5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 437 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions