STRANDS OF NIGHT ''Damnation'' (14.05.2010)


Demo - 2010 - Teksas

Strands Of Night bir yıl önce tek kişilik bir proje olarak yola çıkmış. İlk ürünü olan bu demo bu ay çıktı. Tüm enstrumanlar ve vokal Rene Vela'ya ait, şu an için tek kişilik grup yani. Daha sonra bünyesine yeni müzisyenler katacağını sanıyorum ki tanıtım metninde "şimdilik tek kişi" yazılmış.

Strands Of Night'ın müziğine baktığımızda genel olarak melodik death metal denebilir ama İsveçli/Norveçli melodik black metal gruplarını anımsatan riffleri de var. Brutal ve scream vokal kullanılmış. Çok temiz bir kayıt ve düzgün bir prodüksiyon yapılmış. Kulağa zengin gelen bir sound'a sahip albüm.

Melodik death/black metal sevenlere tavsiye edebilirim, dinlemesi keyifli kaliteli bir demo olmuş. Strands Of Night kadrosunu genişletirse ilerleyen zamanlarda adından söz ettirecek.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 453 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions