STRANDS OF NIGHT ''Damnation'' (14.05.2010)


Demo - 2010 - Teksas

Strands Of Night bir yıl önce tek kişilik bir proje olarak yola çıkmış. İlk ürünü olan bu demo bu ay çıktı. Tüm enstrumanlar ve vokal Rene Vela'ya ait, şu an için tek kişilik grup yani. Daha sonra bünyesine yeni müzisyenler katacağını sanıyorum ki tanıtım metninde "şimdilik tek kişi" yazılmış.

Strands Of Night'ın müziğine baktığımızda genel olarak melodik death metal denebilir ama İsveçli/Norveçli melodik black metal gruplarını anımsatan riffleri de var. Brutal ve scream vokal kullanılmış. Çok temiz bir kayıt ve düzgün bir prodüksiyon yapılmış. Kulağa zengin gelen bir sound'a sahip albüm.

Melodik death/black metal sevenlere tavsiye edebilirim, dinlemesi keyifli kaliteli bir demo olmuş. Strands Of Night kadrosunu genişletirse ilerleyen zamanlarda adından söz ettirecek.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 494 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions