DE PROFUNDIS ''A Bleak Reflection'' (20.05.2010)


Kolony Records - 2010 - Birleşik Krallık

Londralı grup De Profundis 2005 yılında kurulduktan sonra 2007 yılında ve geçtiğimiz Şubat ayında olmak üzere iki albüm çıkardı. Bu albüm Şubat ayının çok öncesinden beri elimde, bir çok kez dinledim ama doğru düzgün dinleme fırsatı bulamadığım için daha yeni kritikleyebiliyorum.

Duygusal bir intro ile giriş yapıyor albüm, intro olsun diye yapılmış abuk sabuk bir şey değil dinlediğinizde göreceksiniz. İkinci parça ile tam bir doom metal grubu girişi yapıyor grup ve o şekilde devam ediyor albüm. De Profundis, doom metal denince akla gelen malum adını zikretmek istemediğim gruplarla karıştırılmasın, çok nadir doom metal grubundan aldığım tadı aldım bu grupta. Death metal etkisinin de bulunmasının büyük payı var bunda. Karanlık bir brutal vokal kullanılmış, bol bol progresif riffler kullanılmış ve öne çıkan hüzünlü bass gitar tonu parçaların progresifliğini tamamlamış.

Pop-doom grupları ile ilgilenenler uzak dursun, bu size göre değil pek. Biraz daha karanlık, yer altından iyi prodüksiyonlu sağlam death/doom grubu arayanlara tavsiye ederim.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 496 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions