DE PROFUNDIS ''A Bleak Reflection'' (20.05.2010)


Kolony Records - 2010 - Birleşik Krallık

Londralı grup De Profundis 2005 yılında kurulduktan sonra 2007 yılında ve geçtiğimiz Şubat ayında olmak üzere iki albüm çıkardı. Bu albüm Şubat ayının çok öncesinden beri elimde, bir çok kez dinledim ama doğru düzgün dinleme fırsatı bulamadığım için daha yeni kritikleyebiliyorum.

Duygusal bir intro ile giriş yapıyor albüm, intro olsun diye yapılmış abuk sabuk bir şey değil dinlediğinizde göreceksiniz. İkinci parça ile tam bir doom metal grubu girişi yapıyor grup ve o şekilde devam ediyor albüm. De Profundis, doom metal denince akla gelen malum adını zikretmek istemediğim gruplarla karıştırılmasın, çok nadir doom metal grubundan aldığım tadı aldım bu grupta. Death metal etkisinin de bulunmasının büyük payı var bunda. Karanlık bir brutal vokal kullanılmış, bol bol progresif riffler kullanılmış ve öne çıkan hüzünlü bass gitar tonu parçaların progresifliğini tamamlamış.

Pop-doom grupları ile ilgilenenler uzak dursun, bu size göre değil pek. Biraz daha karanlık, yer altından iyi prodüksiyonlu sağlam death/doom grubu arayanlara tavsiye ederim.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 452 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions