DRACONIC ''From the Wrong Side of the Aperture'' (20.05.2010)


Noisehead Records - 2010 - Sırbistan

Sırp grup Draconic 2002 yılında kurulmuş, 2 split albümde yer almış, bir demo ve 2 albüm çıkarmış. Grubun ilk zamanlarında Melodic Black Metal icra ettiğini okumuştum, dinlemedim ama tabi şu an alakası yok. Bir diğer okuduğum şeye göre de bir dönem endüstriyel yapmışlar, şimdi biraz bunla alakalı diyebilirim.

Şu dinlediğim albüme göre, grup endüstriyel etkili metalcore icra ediyor. Son dönemlerde çoğalan bilindik modern metal, metalcore gruplarının müziğine synth'ler ekleyip biraz endüstriyel etkisi katarsak ortaya Draconic çıkıyor. Tabii ki günümüzün popüler müziği olduğu için, albüm kaydı ve prodüksiyonu da taş gibi.

Bu tarz grupların kullandığı scream vokal pek iyi pek hoş ama bir de clean vokal kullanmasalar daha çok seveceğim, arkadaşın sesi her ne kadar iyi olsa da tarzı gereksiz yumuşatıyor bence. Neyse çok da laf etmek istemiyorum, sonuç olarak adamların tarzı bu.

Kullanılan synth'ler dışında benzer örneklerinden çok çok değişik bir meziyeti olmamakla beraber metalcore, modern metal, melodik metal dinleyicisine tavsiye edebilirim.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 472 oy)


 
ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions