DRACONIC ''From the Wrong Side of the Aperture'' (20.05.2010)


Noisehead Records - 2010 - Sırbistan

Sırp grup Draconic 2002 yılında kurulmuş, 2 split albümde yer almış, bir demo ve 2 albüm çıkarmış. Grubun ilk zamanlarında Melodic Black Metal icra ettiğini okumuştum, dinlemedim ama tabi şu an alakası yok. Bir diğer okuduğum şeye göre de bir dönem endüstriyel yapmışlar, şimdi biraz bunla alakalı diyebilirim.

Şu dinlediğim albüme göre, grup endüstriyel etkili metalcore icra ediyor. Son dönemlerde çoğalan bilindik modern metal, metalcore gruplarının müziğine synth'ler ekleyip biraz endüstriyel etkisi katarsak ortaya Draconic çıkıyor. Tabii ki günümüzün popüler müziği olduğu için, albüm kaydı ve prodüksiyonu da taş gibi.

Bu tarz grupların kullandığı scream vokal pek iyi pek hoş ama bir de clean vokal kullanmasalar daha çok seveceğim, arkadaşın sesi her ne kadar iyi olsa da tarzı gereksiz yumuşatıyor bence. Neyse çok da laf etmek istemiyorum, sonuç olarak adamların tarzı bu.

Kullanılan synth'ler dışında benzer örneklerinden çok çok değişik bir meziyeti olmamakla beraber metalcore, modern metal, melodik metal dinleyicisine tavsiye edebilirim.

7/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions