SHRAPNEL ''Hellbound'' (23.05.2010)


Self-Released - 2010 - Avustralya

Avusturalya'dan 2 kişilik grup Shrapnel, 1999 yılında kurulmuş ve ilk ürününü bu yıl vermiş. Herhangi bir şirkete bağımlı olmayarak çıkan "Hellbound", grup tarafından kaydedilmiş, mix ve masteringi Sovereign Studios'ta Aidan Barton tarafından yapılmış.

Yıllardır kadrosu hiç değişmeyen grubun elemanlarını Dybbuk (Aus), The Furor, Pagan (Aus), Pathogen (Aus), Militant Mass, Nervecell (Dubai), Mhorgl, Choke, Vespers Descent gibi isimli grupların kadrosunda da görebilirsiniz.

Grubun logosu ile kendini ele veren sound, savaş gibi! Satanik ve alkole dayalı sözleri olan şarkılarda duyacağınız vokal sıradan thrash gruplarınınkinden çok daha cehennemden çıkma, scream vokale daha yakın. 80li yılların thrash metalini daha modernize bir sound ile sunmuş grup bize. Son derece agresif, hızlı ve sert. Her zaman söylendiğim gruplardan biri değil, old-school adında gerçekten istediğim kaliteyi alabildim. Hakkını vermişler.

2 Kişilik grup, elemanların deneyimli olmasından da kaynaklandığı gibi, 4-5 kişilik grupların yaptığından fazlası bir müzikalite ortaya koymuş. Bir sonraki albüm için de 11 yıl beklenmeyeceğini umarak 80'lerin thrash'ini daha modernize bir sound ile, hiç taviz vermeden dinlemek isteyenlere tavsiye edebileceğim bir albüm.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 445 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions