ZORA ''Gore'' (25.05.2010)


Bloodred Horizon Records - 2010 - İtalya

3 kişi'den oluşan İtalyan grup Zora'nın 2003'ten beri toplamda, 1 demo,1 EP, 2 Split ve 1 albümü var. Grubun ürünlerinden ilk ve tek tam süreli albümü "Gore", yanlış bilmiyorsam 2007 yılında grup tarafından basılmış ve geçtiğimiz ay resmi olarak Bloodred Horizon Records etiketi ile piyasaya sürülmüş.

Grup brutal death metal icra ediyor. Biraz death/grind ve thrash metal etkileri de bulmak mümkün fakat genel anlamda hayvan gibi death metal.

Ritmik, değişken tempoda ve dur-kalkları olan bir albüm. Basit ama etkili gitar riffleri var. Bass gitar tonu, biraz daha hissedilir olsa teknik konusunda beni daha çok etkileyebilirdi. Gırtlaktan, brutal vokal genel olarak tek düze fakat bunun yanısıra çift vokal olarak kullanılan guttural ve scream oldukça etkileyici.

Albümdeki favori şarkım "Escape" ve "PachidermiK" isimli son şarkıya bağlanışı çok hoşuma gitti, "PachidermiK" isimli şarkıda son zamanlarda brutal death metal gruplarında yavaş yavaş moda olmaya başlayan uzun süreli sessizlik sonrasında şarkının devam etmesi olayı var da bunda tuhaf bir outro tadında bir şey yapılmış, şarkı devam etmiyor, outro ile birlikte albüm bitiyor.

Eğer bu albüm 2007 yılındaki kaydı ile basıldıysa, 2003 yılında kurulan genç bir grup için hem kayıt açısından hem de brutal death metal tadı açısından oldukça başarılı olmuş, tatmin oldum. Şu sıralar konser ve yeni albüm koşuşturmacasında olan gruptan yıllar sonra çok daha klas bir şeyler geleceğine eminim.

7.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 423 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions