MHORGL ''Antinomian'' (03.06.2010)


Independent - 2010 - Avusturalya

Mayıs ayı sonunda Nervecell ile çalan Avusturalyalı davulcu Louis Rando ile grubun Ankara konserinde tanıştım, bana bu albümü hediye etti. Kısa bir süre önce kritiklediğim Shrapnel adlı thrash grubunda ve Mhorgl'da da çalıyor.

Mhorgl'un ikinci tam süreli albümü olan "Antinomian" hiç bir şirkete bağımlı olmadan basılmış, kaliteli bir digipack, hastasıyım digipack'lerin. Albümün kayıt kalitesi ve prodüksiyonu oldukça başarılı.

Grup black metal icra ediyor. Melodik riffler ve davulun değişken temposu Emperor, Dissection gibi grupların tadını veriyor. Bunun yanı sıra Darkthrone, Gorgoroth, Bathory gibi grupların biraz daha modernize hali de denebilir.

Black metalden hiç bir şekilde taviz vermemiş sert bir albüm. Yırtıcı scream vokal, beste yapıları, her şey bir black metal dinleyicisi için oldukça tatmin edici.

Albümde "Necrohatred" isimli bir Darkthrone övgü parçası yer alıyor, bir de Ozzy Osbourne'un Mr. Crowley adlı şarkısını coverlamış grup. Cover adına tam anlamı ile istediğim tatta bir cover, tamamen grubun kendi tarzında yeniden düzenlenmiş, gerçekten takdir ettim.

Arşivden sürekli çıkarıp dinleyebileceğim bir albüm kazandım, tavsiye ederim.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 458 oy)


 
FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions