CEREBRAL EFFUSION ''Impulsive Psychopathic Acts'' (07.06.2010)


Comatose Music - 2010 - İspanya

Grup Brutal Death Metal yapıyor. İspanyalı grup Haemophagia ile vokal açısından sanki benziyormuş gibi geldi. Her ikiside Devourment grubundan etkilendiğinden olsa gerek. Vokalci genel anlamıyla guttural ve pig vokal üzerine yoğunlaşmış diyebilirim. Slam gruplarında görebileceğiniz türden extreme işler kovalanmış.

Gitarlar bilindik brutal death metal riffleri denebilir. Teknik, gaz ve agresif rifflere sahip. Gitar tonlamaları gayet hoş. Ara ara ağır tempoya ya da slamcıların tabiriyle slam breakdown denilen bölümler var. Tam bir breakdown gibi olmasa da andırıyor diyebiliriz.

Davulcu blast üzerine bir davula uğraşmış diyebiliriz. Alttan çift kroslarda gayet çok belirgin. Zillerle atraksiyonlar gayet şık ve karmaşık. Davul tonları özenle ayarlanmış ve davulcu tuşeleri güzel ayarlamış. Makine misali çalıyor.

Kayıt gayet hoş ve güzel. Temiz ve net her şey anlaşılıyor. Söz konsepti gore, vahşet, katillik vs gibi şeylerden oluşuyor. Albüm kapağı da zaten bu yönde çizilmiş. Kolu kesilmiş kadın mı adam mı artık her neyse biri var. Etraf karmaşa, kaos, kasaplık bölgesi gibi. Tamamen gore işlerin yolcusu adamlar yani.

Gore konseptli brutal death metal grubu diyebiliriz. Devourment, Degrade, Inherit Disease vb grupların fanları çok sevecektir bu grubu.

8/10

Yazar: Thegutturalbender
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 483 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions