WHITECHAPEL ''A New Era of Corruption'' (07.06.2010)


Metal Blade Records - 2010 - A.B.D.

Whitechapel grubu Deathcore yapmakta. Bir çokları bu deathcore türünü kötü bir tür görüyor. (ki bende bir çok gruptan dolayı öyle görüyorum.) Gel gelelim deathcore piyasasında bu grubun yeri biraz daha ayrı. Genelde deathcore gruplarında iğrenç bir pig squealci ve bağrınan bir adam olur. Fakat bu grup öyle değil.

Grubun vokalcisi brutal ve guttural vokal yapıyor. Pig sqeual işlerinde hiç olayı yok. Tamamen brutal, guttural ve ara ara scream vokaller giriyor. Bu yüzden diğer deathcore gruplarından ayrılıyor.
Vokalci genel anlamda çok sağlam bir brutal vokale ve ortalamanın biraz üstünde guttural vokale sahip diyebiliriz. Derin, güçlü bir sesi var. Yeterince gaddar bir vokal.

Davullar bilindik deathcore davulları desek yeridir. Yer yer ataklar, biraz blast, biraz çift kros, hardcore mantığı bir davul sistemi, birazda teknik atraksiyonlar bilindik deathcore davulcularının biraz daha iyi hallisi diyebiliriz. Gitarlar yine deathcore tarzının içindeler. Breakdownlar bolca yer alıyor. Zaman zamanda gaz bölümler var. Solo atar gibi değişik atraksiyonlarla öne çıkışlarda mevcut. Ama genellikle breakdown üzerine kurulu bir yapısı var.

Söz konsepti gore, katillik, ölüm vb şeyler üzerine kurulu. Kayıt kalitesi elbette çok süper. Deathcore gruplarının genelinde olduğu gibi kayıt işine çok önem veriyorlar. Tertemiz bir kayıt var. Gayet hoş.

Albüm kapağıda yine aynı şekilde gore temasına uygun. Makinalara bağlanmış insanlar falan. Kanlı manlı bi değişik. Garip bir kapağı var.

Genel hatlarıyla Deathcore içindeki nadir çıkan ve çok güzel olan gruplardan biri diyebilirim.

9/10

Yazar: Thegutturalbender
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 496 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions